Rozstrzygnięcia w Pucharze Jesieni

Kartingowa część Toru Poznań byłam miejscem finałowych rund tegorocznej serii Rok Cup Poland.

W każdej z kategorii (z wyjątkiem Baby Rok), dwie czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej były premiowane udziałem w światowym finale.W tradycyjnie już najliczniej obsadzonej klasie Mini Rok, spodziewano się nie lada emocji, ponieważ lider klasyfikacji Maciej Szyszko (A. Morski) miał zaledwie 5 punktów przewagi nad drugim w punktacji Janem Galeją (AK Leszczyński). Rywalizacja w tej kategorii miała wyjątkowo dramatyczny przebieg. Podczas XV rundy triumfował Szyszko, a jego najgroźniejszy konkurent praktycznie pogrzebał swoje szanse na końcowe zwycięstwo, z powodu wykluczenia w drugim wyścigu. Jak się okazało, w jego karcie zamontowano nieregulaminowy filtr paliwa. Na pocieszenie pozostaje bezdyskusyjna dominacja w drugim dniu zawodów, kiedy to Jan Galeja wygrał obydwa wyścigi XVI rundy. Ostatecznie w końcowej klasyfikacji sezonu na pierwszym miejscu znalazł się Szyszko (800 pkt.) przed Galeją (763) i Kamilem Doniczem (735).   W klasie Junior Rok sporą niespodziankę sprawił Jan Antoszewski (A. Wielkopolski). Podopieczny Fundacji Wierczuk Race Promotion pauzował przez większą cześć swojego pierwszego sezonu w tej kategorii, z powodu kontuzji ręki. Jednak jak widać dobrze przepracował wolny czas, ponieważ  powrót do serii Rok Cup Poland przyniósł mu zwycięstwo już pierwszego dnia zawodów. Stawka startujących zawodników w „Juniorach” jest jednak wyjątkowo wyrównana i drugi dzień Antoszewski zakończył na szóstym miejscu, a triumfatorem tym razem został Filip Wójcik (MK Radom). Z kolei najlepszym zawodnikiem sezonu został Michał Kasiborski (781 pkt.), drugą lokatę zajął Jakub Masztalerz (725), a trzecią Mateusz Pyłka (686).W klasie Senior Rok pierwszy dzień należał Krzysztofa Frankowskiego (A, Wielkopolski), który w ubiegłym sezonie stanął na podium w finale światowym, natomiast drugiego dnia oba wyścigi wygrał Dawid Dziocha (MK Radom). Klasyfikację generalną wygrał ubiegłoroczny zdobywca prestiżowego tytułu Rok Talent Award - Jan Krencisz (743 pkt.), przed Krzysztofem Frankowskim (671) i Jakubem Korbelą (578).Natomiast w kategorii Super Rok obydwie rundy padły łupem Adriana Marcinkiewicza (A. Zielonogórski „Duet”), który wygrał łącznie trzy wyścigi. Prymat w klasyfikacji generalnej już wcześniej zapewnił sobie Sławomir Murański (830 pkt.), który w Przeźmierowie pojawił się w roli widza. Razem z zawodnikiem TMSM Sparta Wrocław do finału światowego awansował Adrian Marcinkiewicz (687), a trzecią lokatę zajął Daniel Zając (650).

Oliwier Pyłka (A. Polski) kontynuował dobra passę w klasie Baby Rok, wygrywając obie, kończące sezon rundy. Młodszy z braci Pyłka pewnie triumfował również w końcowej klasyfikacji i z dorobkiem 808 punktów wyprzedził Karola Pasiewicza (678) i Aleksandra Klimaszewskiego (616).

Rok Cup International Final odbędzie się w dniach 22-25 października na torze South Garda we włoskim Lonato.