Sezon kartingowy na półmetku.

Sezon sportów samochodowych w Polsce osiągnął półmetek.

Również w kartingu, z którego wywodzi się wielu dzisiejszych mistrzów kierownicy, odbyła się już połowa z zaplanowanych rund Kartingowych Mistrzostw Polski grupy A w sezonie 2002.

W pierwszy majowy weekend na małej pętli toru wyścigowego Poznań odbyła się pierwsza runda mistrzostw. Tak jak w każdej dyscyplinie sportów motorowych w Polsce i w kartingu pomniejszyła się liczba uczestników. W bardzo wysokiej temperaturze powietrza wystartowało łącznie 88 zawodników w sześciu kategoriach. Wszystkie rundy w tym sezonie są rozgrywane systemem: sobota-treningi kwalifikacyjne i przedfinały, niedziela - finały. W kategorii Kadet 80 zwyciężył Sebastian Rosicki z klubu Krak Kart. W kategorii Kadet 60 A bezapelacyjnie wygrał Patryk Fedan (Taboss Kart Nysa), który był najszybszy w kwalifikacjach, przedfinale i finale. W Kadecie 60 B zwyciężył Kajetan Nocoń z Automobilklubu Wielkopolskiego. W kategorii Intercontinental A JUNIOR we wszystkich biegach zwyciężyła Natalia Kowalska (Center Karting). W Intercontinental A puchar za zwycięstwo odebrał Marcin Scheffler reprezentujący barwy gospodarzy. Najwięcej emocji dla kibiców zgromadzonych na trybunie dostarczyły wyścigi najszybszej kategorii Intercontinental C 125, gdzie gokarty osiągają prędkość bliską 160 kilometrów na godzinę. Jakub Marcinkiewicz, reprezentujący Hołowczyc Management i Automobilklub Polski, prowadził przez cały wyścig skutecznie odpierając ataki jadącego tuż za nim Pawła Soji (Taboss Kart Nysa).

Niecały miesiąc później odbyła się druga runda, która została rozegrana na kartodromie w Bydgoszczy. Już podczas kwalifikacji padający deszcz sprawiał kłopoty z doborem opon na częściowo przysychający tor. W kategorii Kadet 80 zwyciężył Paweł Wysmyk (A.Rzemieślnik), pokonując w finale Huberta Cebulskiego (A.Wielkopolski) zaledwie o 0,083 sekundy. W kategorii Kadet 60A zwyciężył Patryk Fedan. Zwycięstwo w Kadet 60B należało do Daniela Fuchsa, syna znanego wielu kibicom rajdowym Cezarego Fuchsa. W kategorii Intercontinental A JUNIOR zwycięzcą okazał się Michał Słomian (A.Dolnośląski). W kategorii Intercontinental A zwyciężyła Anna Kowalska. W kategorii intercontinental C 125 przez ponad połowę wyścigu prowadził Jakub Marcinkiewicz, młodszy brat Macieja Marcinkiewicza startującego w wyścigach samochodowych, ale zatarcie silnika uniemożliwiło mu ukończenie tego wyścigu. Zwyciężył Litwin Andrzej Dzikievic.

Kolejna runda tej serii odbyła się 15 i 16 czerwca w Biłgoraju. W Kadecie 60 A bezkonkurencyjny okazał się Patryk Fedan, który wygrał kwalifikacje oraz oba wyścigi. Kategoria Kadet 60B to kolejne zwycięstwo Daniela Fuchsa. Kategorię Kadet 80 wygrał Artur Równiatka. Wyścig finałowy kategorii Intercontinental A JUNIOR został przerwany z powodu kolizji kilku zawodników. Dwóch młodych kierowców zostało przetransportowanych karetkami do szpitala, ale jak się później okazało nie odnieśli poważniejszych obrażeń. We wznowionym wyścigu wygrywa Michał Słomian. Kategoria Intercontinental A to zwycięstwo najbardziej doświadczonego kierowcy tej kategorii Artura Chmielewskiego. W kategorii Intercontinental C 125 w przedfinale zwyciężył Jakub Marcinkiewicz, ale finał należał już do Litwina Zilwinasa Oskutnisa.

Czwarta runda Kartingowych Mistrzostw Polski grupy A odbyła się na najbardziej wymagającym polskim torze kartingowym w Koszalinie. Piątkowe treningi odbywały się w 35 stopniowym upale, sobotnie kwalifikacje i wyścigi przedfinałowe w ciągle padającym deszczu, a niedzielne finały znowu w świecącym słońcu. W kat. Kadet 60A na koszalińskim torze najszybszy okazał się Hubert Cebulski (Mistrz Polski 2001). W kategorii Kadet 60B wygrywa Daniel Fuchs, a w kategorii Kadet 80 Artur Równiatka .W kategorii Intercontinental A JUNIOR wygrał Michał Słomian. W finale kategorii Intercontinental A zaraz po starcie doszło do kolizji kilku zawodników z czołówki i zwycięstwo odniósł Kamil Łomiński. W kategorii Intercontinental C 125 walka toczyła się pomiędzy Jakubem Marcinkiewiczem, a Pawłem Soją. Sobotni przedfinał rozgrywany w bardzo trudnych warunkach pogodowych, w padającym deszczu, wygrał Marcinkiewicz. Zwycięstwo w niedzielnym finale odniósł Soja skutecznie odpierając ataki Marcinkiewicza.

Kolejna runda odbędzie się już w najbliższy weekend (3-4.08) również na koszalińskim torze kartingowym.