-
-

Sukcesy w mistrzostwach Czech

23 sie 2010, 09:13

Polscy kartingowcy uczestniczyli w czwartej rundzie kartingowych mistrzostw Czech na torze w Sosnovej.

Jakub Głowacki (A. Wielkopolski/WTR Racing Team), drugi w Sosnovej, prowadzi w punktacji KF2. Klubowy i teamowy kolega Głowackiego, Stanisław Garstecki jest wiceliderem Easykart 60.

Hawi Racing Team Opole zaliczył najbardziej udany występ na czeskich torach w Easykart 50. Alan Lalak zajął piąte, Krzysztof Seratowicz - szóste miejsce w stawce 17 zawodników. W Easykart 60, Stanisław Garstecki wygrał czasówkę i pierwszy wyścig. W drugim finale, Dominik Javurek wyprzedził Garsteckiego - i przy tej samej liczbie zdobytych punktów został zwycięzca rundy. Zadecydował łączny czas dwóch wyścigów - Javurek okazał się lepszy o 0,15 sekundy. Jako trzeci, na podium stanął Jan Antoszewski (Jastrzębski Racing), czwarty był Jakub Masztalerz. W rundzie uczestniczyło 28 zawodników.