Światowy finał Easykart

280 kartingowców z 18 państw uczestniczyło w 7 edycji Easykart International Grand Finals na Pista Azzurra w Jesolo.

Nad Adriatykiem nie zabrakło Polaków.

W Easykart 60, gdzie zgłosiło się 90 zawodniczek i zawodników, rozegrano finały B, C i D, z których najlepsza szóstka przechodziła wyżej. Alex Karkosik i Paweł Myszkier zmieścili się w czołowej czwórce finału D. Finał C zdominowali Polacy - wygrał Toni Nowosad przed Jakubem Masztalerzem, a Aleksander Kowalski dojechał do mety jako czwarty. Z finału B przebił się Jan Krencisz, trzeci w wynikach. W finale A siódme miejsce zajął Hubert Kalinowski. Wygrał Robert Szwarcman, 9-letni Rosjanin z Mazzotti Corse.

W Easykart 100, zwycięstwo w sobotnim finale C przypadło Janowi Smadze, a w finale B triumfował Patryk Szczepanik. Trzecią lokatę zajął Jan Kisiel, który przebił się najwyżej z Polaków w finale A - na 10 miejsce.

Manuel Grassi, najszybszy w finale Easykart 125 Light, został wykluczony za niezgodność silnika z regulaminem. Po analizie dwóch incydentów z udziałem późniejszego zwycięzcy, pierwszą lokatę zajął Zeka Özteknik, Turek z Cypru Północnego. Kierowcy FM Competition, Alessandro Ruggieri i Christian Fossati na znak protestu przeciwko decyzji sędziów nie stanęli na podium. W czołowej piątce zmieścił się Seweryn Szczepanik.

Piątka Polaków uczestniczyła w finale Easykart Shifter. Nie stanął na starcie Marcin Kłoda. Najwyżej, na ósmym miejscu finiszował Karol Próchniak.

30 najmłodszych zawodniczek i zawodników w wieku 6-8 lat, startowało w kategorii Easykarty 50 Training. O swojego bratanka dbał były kierowca F1, Arturo Merzario. Ścigał się również syn kuzyna Felipe Massy.