Światowy sukces Grudzińskiego

Marcelowi Grudzińskiemu zabrakło 88 tysięcznych sekundy do wygrania światowego finału Easykarta w Castelletto di Branduzzo.

W decydującym wyścigu klasy Mini 60, 10-latek z Gdyni finiszował tuż za Davide Lombardo, 9-latkiem spod Wenecji. Grudziński, trzeci w europejskim finale w Starym Kisielinie, w Castelletto wygrał dwa wyścigi eliminacyjne. Po rozpoczęciu finału, kierowca Jastrzębski Racing zajmował drugie miejsce za Lombardo. Potem spadł na czwarte, ale na dwa okrążenia przed metą wrócił na pozycję wicelidera. Filip Wójcik, 20 po starcie, ukończył finał jako 32.

Paweł Myszkier startujący z 32 pola po awansie z finału B, przebił się na 12 miejsce w finale A Easykart 100. Od startu do mety prowadził Diego Bertonelli, przed dwoma laty trzeci w Grand Finals Easy 60. Jan Kisiel - dziewiętnasty po eliminacjach 125 Light (7-25-9), świetnie rozpoczął finał awansując na 7 miejsce, ale ukończył wyścig jako osiemnasty. Triumfował Alessandro Ruggeri z Bergamo, tegoroczny zwycięzca włoskich finałów Easykarta.

W towarzyszącym finałom Easykarta, Kart Grand Prix International Trophy triumfował Karol Basz.