Szczepanik siódmy, Dąbski punktuje

Seweryn Szczepanik awansował na piąte miejsce w punktacji klasy DD2 po trzeciej rundzie Rotax Max Euro Challenge, przeprowadzonej na Autodromie Ceska Lipa w Sosnovej.

Tym razem kierowca z Kraśnika został zgłoszony przez Tobikart i skorzystał z podwozia CRG.

Siódmy po treningu kwalifikacyjnym, Szczepanik zajmował 10 miejsce po wyścigach w grupach. W punktowanym prefinale finiszował na 6 pozycji. Po rozpoczęciu finału był siódmy, potem spadł za Jamesa Ryana z RPA, ale w trakcie piątego okrążenia wrócił do siódemki.

Karol Dąbski z Univerpal Racing zabłysnął 13 wynikiem w czasówce Rotax Max Seniors, klasy obsadzonej przez 76 zawodników. Po wyścigach w grupach, kierowca z Samsonowa koło Kielc zajmował 22 miejsce. W prefinale był 27, a w finale 26. Po kolizji kończył finał uszkodzonym wózkiem.

Koledzy Dąbskiego z Univerpal Racing zakończyli występ w repasażu. Tomasz Krzemiński zajął 15 miejsce w wyścigu ostatniej szansy Rotax Max Seniors. Artur Janosz był dziewiąty w Rotax Max Juniors.