Szybka Cipriano

Na Circuito Internazionale d'Abruzzo w Ortonie przeprowadzono pierwszą rundę mistrzostw świata U18.

W imprezie towarzyszącej - Academy Trophy uczestniczył Adrian Różycki, który dotarł do finału i po 20 oraz 18 miejscu w decydujących wyścigach, zajmuje 22 lokatę w punktacji.

W finale pierwszej z trzech rund mistrzostw świata U18 prowadził Antonio Giovinazzi jednak pokonała go awaria, co wykorzystał posiadacz pole position, Matthew Graham. Ubiegłoroczny mistrz Azji i Pacyfiku w KF3, drugi w MSA British Cadet Championship, Graham wyprzedził o 3,8 sekundy Federico Savonę. Jako trzeci stanął na podium Pyry Ovaska z fińskiego zespołu RedStep, wspieranego przez AirAsia i Caterham. Od roku współwłaścicielem teamu jest Heikki Kovalainen.

Lucile Cypriano nagrodzona sfinansowaniem sezonu w Academy Trophy przez komisję FIA ds. kobiet w motorsporcie, wygrała czasówkę w stawce 46 startujących i okazała się najszybsza w dwóch sobotnich wyścigach kwalifikacyjnych. Startując z drugiego pola, w pierwszym finale wykonała piruet i ostatecznie zajęła 13 miejsce. Drugiego wyścigu nie ukończyła z powodu kolizji.