Tobi na podium

159 zawodników z 30 państw, w tym czterech Polaków uczestniczyło w drugiej rundzie Rotax Max Euro Challenge na torze Prokart Raceland w Wackersdorfie.

Seweryn "Tobi" Szczepanik stanął na podium po finałowym wyścigu DD2. Tomasz Krzemiński (15) i Karol Dąbski (17) dotarli do repasażu kategorii Rotax Max Seniors. Ich kolega z zespołu Univerpal Racing, Artur Janosz wycofał się z repasażu w Rotax Juniors z powodu uszkodzenia wału napędowego.

Tobi Szczepanik, zablokowany na najszybszym okrążeniu przez holenderskiego zawodnika, zajął trzecie miejsce w czasówce, tracąc 77 tysięcznych do Leroya Poultera z RPA. W pierwszym biegu kwalifikacyjnym, Tobi został wypchnięty z toru przez Wesleigha Orra, za co triumfator Grand Finals 2005 otrzymał ostrzeżenie. Szczepanik odrabiał straty z ostatniej pozycji i ostatecznie ukończył wyścig jako siódmy. W kolejnych dwóch biegach kwalifikacyjnych Tobi zajął trzecie miejsce, co dało mu 5 pozycję na starcie przedfinału. Unikając ryzykownych sytuacji, Tobi dojechał do mety w piątce. Po udanym starcie w finale, awansował o jedno miejsce. Na przedostatnim okrążeniu doszło do kolizji Denisa Thuma i Maika Bartena. Szczepanik wykorzystał okazję, dowożąc do mety trzecią lokatę.

Karol Dąbski był 30 w czasówce Rotax Max Seniors, szósty w pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym, ale potem zaczęły się kłopoty. W kolejnych dwóch biegach Karol uczestniczył w kolizjach i nie pomogła mu nawet 9 lokata w końcowych kwalifikacjach. Zajął 40 miejsce po wyścigach w grupach i uczestniczył w repasażu. Po starcie doszło do karambolu - Dąbski musiał uciekać poza tor i spadł na koniec stawki. Zarządzono neutralizację. Jednemu z zawodników trzeba było udzielić pomocy medycznej. Po restarcie Dąbski odrabiał straty, przesuwając się na 17 miejsce, dwie lokaty za Tomaszem Krzemińskim. Dąbski uzyskał czwarty najlepszy czas okrążenia w repesażu.