Trzeci Polak na podium Winter Cup

Po Robercie Kubicy (trzecie miejsce w 100 Junior 1999) i Karolu Baszu (trzeci w OK 2016), Karol Pasiewicz jako trzeci polski kartingowiec stanął na podium Winter Cup w Lonato.

11-letni łodzianin ukończył finał Mini Rok na drugiej pozycji, 0,230 sekundy za Andreą Kimim Antonellim, który ma już kontrakt z Mercedesem.Najlepszy po wyścigach eliminacyjnych, posiadacz pole position w finale, Piotr Protasiewicz odpadł na 6 okrążeniu. Bartłomiej Piekutowski i Alan Czyż dotarli do mety na 24 i 25 miejscu. W pierwszym półfinale zakończyli występ Maciej Gładysz (20), Franciszek Czapla (22) i Kajetan Gawron (wykluczenie), w drugim - Antoni Derebecki (29).

- To były niesamowite zawody - mówi Karol Pasiewicz. - Na początku finału miałem groźny moment, gdy wpadłem w kałużę i musiałem odrabiać straty z drugiej dziesiątki. Na szczęście dobrze czuję się na przysychającym torze i szybko dogoniłem czołówkę. To duża sprawa być na podium Winter Cupu, o czym będzie mi przypominać ponad 3-kilogramowy puchar! Dziękuję zespołowi Revolution Motorsport za ciężką pracę nad poprawą naszego tempa oraz firmom Energy Corse, Kemppi, Hypertherm, Viktoria i Motorsporter.com za wsparcie w startach zagranicznych.

Finisz Mini Rok

Polska dwójka nie przebiła się do finału OK. Kacper Szczurek zajął 22 miejsce w pierwszym półfinale. Mateusz Kaprzyk nie ukończył wyścigu. Na 15 okrążeniu finału Hannes Janker wyprzedził prowadzącego Nicklasa Nielsena i finiszował 3,7 sekundy przed Duńczykiem.

Finałowe wyścigi rozegrano przy 4 stopniach, na mokrym torze. Pierwszy na mecie w OK Junior, Luca Griggs został ukarany doliczeniem sekundy za spowodowanie kontaktu z Paulem Aronem na ostatnim okrążeniu. Włoch spadł na trzecie miejsce w wynikach - za Arona i Samiego Meguetounifa.

Ben Hanley wygrał finał KZ2 i został rekordzistą Winter Cup. Anglik z Croc Promotion odniósł czwarte zwycięstwo w lutowej imprezie na torze South Garda Karting. Do tej pory Hanley dzielił rekord z Marco Ardigò.