Tytuły ze Starego Kisielina

Druga, a zarazem ostatnia, tegoroczna seria zmagań Kartingowych Mistrzostw Polski, oraz Międzynarodowych Mistrzostw Polski rozegrana została w miniony weekend na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie k.

Zielonej Górze. Uczestnicy najbardziej prestiżowych zawodów sezonu 2016 na padoku obecni byli już od środy. Wszystko to, by jak najlepiej przygotować się do walki, o cenne punkty klasyfikacji generalnej jednej z dwóch głównych krajowych serii kartingowych - Rotax Max Challenge Poland. Zmienna pogoda - w sobotę słońce, w niedzielę deszcz - była nie tylko sprawdzianem umiejętności zawodników, lecz dostarczyła także wspaniałego widowiska.Pierwszym etapem zawodów były piątkowe kwalifikacje. Pole position w poszczególnych klasach wywalczyli: Oskar Pomorski (Micro Max), Igor Drożyński (Mini Max), Piotr Wiśnicki (Junior Max), Kacper Bielecki (Senior Max i DD2 Max) oraz Sławomir Murański (DD2 Masters).Jako pierwsi na torze zjawili się kierowcy klasy Mini Max. Już od pierwszego wyścigu o pozycję lidera zaciekłe pojedynki toczyli Oliwier Pyłka i Szymon Jabłoński. Pyłka metę wszystkich czterech wyścigów minął jako pierwszy, lecz w wyniku nałożonej kary 10 sekund, w trzecim wyścigu jako pierwszy sklasyfikowany został Jabłoński. W sobotę na 2 i 3 miejscu uplasował się Jerzy Spinkiewicz, a w niedzielę pierwszą trójkę uzupełniał Igor Drożyński.Micro Max to bardzo wyrównane tempo i liczne roszady w pierwszej trójce. Na szczycie weekendowego podium uplasował się Bartłomiej Piekutowski, który wygrał trzy z czterech wyścigów. Na drugim stopniu podium stanął Karol Pasiewicz, który przez cały weekend trzymał się tuż za zderzakiem lidera. Ścisłą czołówkę uzupełnił Oskar Pomorski, a sukcesami mogli pochwalić się również Filip Matejczyk i Szymon Szerszeń, którzy uczestniczyli w walce o jak najlepszy wynik.Kolejni na linii startu zjawiali się kierowcy łączonej stawki DD2 Max I DD2 Masters. Sobota to dominacja Kacpra Bieleckiego, gonionego przez Karola Jurmanowicza. Trzecimi miejscami podzielili się Łukasz Bartoszuk i Sławomir Murański (Masters). Jurmanowicz rozpoczął niedzielę zwycięstwem, lecz na koniec dnia Bielecki wrócił na pozycję lidera. Świetne tempo potwierdził Murański, który został wiceliderem 4 serii wyścigowej. W klasyfikacji Masters, za Murańskim uplasowali się Dariusz Solich i Jurij Protasow.Ogromnych emocji dostarczyli również kierowcy kategorii Junior Max. Świetne tempo Mateusza Pyłki pozwoliło mu wygrać trzy wyścigi i stanąć na szczycie podium drugiej odsłony Mistrzostw. Przez cały weekend starał mu się zagrozić wicelider - Piotr Wiśnicki. Jako trzeci na pudle stanął Mateusz Kaprzyk, a swoją obecność w czołówce zaznaczyli również Kamil Donicz i Maciej Kocoń.Ostatni na linii startu zjawili się kierowcy Senior Max. Zwycięstwem rozpoczął weekend Kuba Greguła, lecz szybko na pozycję lidera wyszedł Marcel Jastrzębowski, który ostatecznie wygrał zawody. Na 2-3 miejscu utrzymywał się Dawid Dziocha, a wygranie czwartego wyścigu umocniło jego pozycję na drugim stopniu podium. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Greguła, którego naciskał Michał Stępiński. Jako trzeci ostatni wyścig klasy podsumował Mateusz Bartsch.KOŃCOWA KLASYFIKACJA MISTRZOSTW POLSKIMICRO MAX1. Bartłomiej Piekutowski, 2. Karol Pasiewicz, 3. Filip Matejczyk.MINI MAX1. Szymon Jabłoński, 2. Oliwier Pyłka, 3. Igor Drożyński.JUNIOR MAX1. Mateusz Pyłka, 2. Piotr Wiśnicki, 3. Kamil Donicz.SENIOR MAX1. Marcel Jastrzębowski, 2. Michał Stępiński, 3. Dawid Dziocha.DD2 MAX1. Karol Jurmanowicz, 2. Łukasz Bartoszuk, 3. Sławomir Murański.DD2 MASTERS1. Sławomir Murański.