-

Verstappen rządzi w KZ

21 maj 2013, 11:21

Max Verstappen zdominował pierwszą rundę mistrzostw Europy KZ w Wackersdorfie.

Była to pierwsza mistrzowska impreza CIK FIA zorganizowana we współpracy z promotorem WSK Promotion.Drugi w czasówce za Jorritem Pexem, 15-letni syn Josa Verstappena wygrał obydwa wyścigi eliminacyjne, przedfinał i finał. Bas Lammers startujący z piątego pola, ukończył finałowy wyścig na drugiej pozycji. Na trzecie miejsce przebił się Marco Ardigo, szósty na starcie.57 w czasówce, Bartosz Idzikowski został sklasyfikowany na 74 miejscu po wyścigach eliminacyjnych KZ2. Startowało 97 zawodników. Rundę wygrał Riccardo Negro, gwiazda zespołu Danilo Rossiego - DR Racing Kart.KZ1. Max Verstappen (NL) CRG/TM2. Bas Lammers (NL) Intrepid/TM +3,0503. Marco Ardigo (I) Tony/Vortex +3,8904. Anthony Abbasse (F) Sodi/TM +4,3675. Jordon Lennox Lamb (GB) CRG/Parilla +7,6486. Jorrit Pex (NL) CRG/TM +8,106KZ21. Riccardo Negro (D) DR/TM2. Marco Zanchetta (I) Maranello/TM +0,3913. Joel Johansson (S) Energy/TM +1,2534. Emil Antonsen (N) DR/TM +4,3515. Dominik Schmidt (D) CRG/TM +6,0536. Douglas Lundberg (S) Maranello/TM +6,858