Walczyli na Ypsilonce

Na Kartarena Ypsilonka w miejscowości Potočiště pod Chebem, rozegrano czwartą rundę kartingowych mistrzostw Czech.

W zawodach startowało pięciu Polaków. Karol Dąbski zgłoszony przez Praga Sumako Team, wygrał czasówkę w KF2. Pierwszy finał ukończył 3,7 sekundy za kolegą z zespołu, Radimem Maxą, w drugim finale był trzeci - za Ondrejem Kocką i Jirim Skulą. Dzięki zdobytym punktom, Dąbski znalazl się na czwartym miejscu w MČR.

Z polskiej trójki w Easykart 50 najwyżej zawędrował w wynikach Maciej Banaś (7). Hubert Laskowski po czasówce jako najmłodszy w historii, dostał się do grupy kwalifikacyjnej A, ale na skutek kolizji w kwalifikacjach startował w finale B. Prowadził na ostatnim okrążeniu, jednak dublowany zawodnik wjechał w tył karta kobierzyczanina i Laskowski po wizycie poza torem finiszował jako trzeci. W drugim finale był ósmy, tuż przed Borysem Chorążym.

Alan Lalak z Hawi Racing Team, siódmy w rundzie, zajmuje szóstą lokatę w mistrzostwach Easykart 60 - Mladi.