Waliłko wygrał Trofeo delle Industrie

Igor Waliłko jeżdżący w LH Racing Team, wygrał w KF2 41 edycję Trofeo delle Industrie na torze South Garda Karting w Lonato.

Zielonogórzanin odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach o światowym charakterze.Igor od początku pokazał, że należy do grona faworytów. Zajął drugie miejsce w czasówce, był drugi po wyścigach eliminacyjnych. W przedfinale wystąpiły niewielkie problemy z podwoziem i Waliłko zajął 4 pozycję, z której startował do niedzielnego finału. Wychowanek zielonogórskiego WallraV Racing Clubu stracił po starcie kilka miejsc, jednak szybko wyprzedzał rywali. Dojechał do prowadzącego wyścig Martina Kodricia i na 21 okrążeniu zdecydował się na atak, wyprzedzając brawurowo na dwóch kołach kierowcę Ricky Flynn Motorsport. Po wyścigu Polak zebrał wiele gratulacji od zespołów uczestniczących w zawodach oraz przedstawicieli Włoskiej Federacji Kartingowej.- Jestem bardzo zadowolony, że wygrałem te zawody - mówi Igor Waliłko. - Od samego początku byłem dość szybki aby zająć czołowe pozycje - jednak na World Cup w Zuerze i Final Cup w Castelletto też tak było a wynik był słaby z powodu awarii lub niezawinionej kolizji. Tym razem udało się i jestem przeszczęśliwy - zrobię również wszystko co w mojej mocy aby nie było to ostatnie pudło w mojej karierze ;-)W tym tygodniu zakończono negocjacje dotyczące przyszłości Igora Waliłko w sezonie 2013. Igor rozpocznie zmagania w kategorii KF2 w teamie Lewisa Hamiltona i wystartuje w pełnej serii WSK, zawodach CIK - FIA, mistrzostwach Europy i Pucharze Świata. Następnie zielonogórzanin będzie uczestniczył w testach KZ, aby przesiąść się do tej najmocniejszej kategorii w połowie sezonu.