Wieczór Vergne'a

Najszybszy w czasówce, zwycięzca półfinału, Jean-Eric Vergne triumfował w drugim dniu ERDF Masters Kart w hali Bercy.

Numer 3 Red Bulla wyprzedził w finale Jerome'a d'Ambrosio i Juliena Jousse'a. Sebastienowie Ogier i Loeb zamknęli czołową dziesiątkę. Rywalizację kartingowców ponownie wygrał Charles Leclerc, który wykorzystał kolizję Doriana Boccolacciego i Lance'a Strolla na dwa okrążenia przed metą.

W kwalifikacjach Vergne wyprzedził Romaina Grosjeana, Juliena Jousse'a, Gary'ego Paffetta i Sebastiena Ogiera. Wczorajszy zwycięzca, Jules Bianchi uzyskał 10 czas. Vergne prowadził od startu do mety w pierwszym półfinale. Zostawił za sobą Jousse'a, Albuquerque'a, Ogiera i Loeba, który na pierwszym okrążeniu poradził sobie z Romainem Dumasem. Z drugiego półfinału awansowali Grosjean, Sarrazin, Paffett, d'Ambrosio i Sutil. Jules Bianchi uczestniczył w kolizjach z Montagnym i Sarrazinem, finiszując na 8 miejscu.

Romain Dumas wygrał repasaż na dystansie 8 okrążeń. Z wyścigu ostatniej szansy, do finału dostali się również Olivier Lombard i Paul Di Resta. Ostatnie miejsce na polach startowych finału zajął Sebastien Bourdais, czwarty w repasażu i wskazany przez organizatora.

Vergne wygrał start. Grosjean spadł za Juliena Jousse'a. Sebastien Loeb został skierowany w opony na pierwszym okrążeniu i wylądował na 13 miejscu. Grosjean poradził sobie z Joussem na 4 kółku. Od 9 okrążenia atakował lidera i dwukrotnie go wyprzedził. Nowy kierowca LRGP otwierał stawkę na dwa okrążenia przed metą. Po 13 rundzie znów na czele widniał Vergne. W końcu Grosjean został obrócony przez Gary'ego Paffetta i spadł na piąte miejsce.