-

Wykluczony za uszczelkę

22 kwi 2010, 08:38

Paweł Malczak (Easykart 100) i Marcel Grudziński (Easykart 60) wystartowali w trzeciej rundzie Campionato Aera Nord włoskiego Trofeo Easykart na Ala Karting Circuit w Chiesurone.

Podczas piątkowych i sobotnich treningów, przy zmiennych warunkach pogodowych Marcel pokazał klasę i konkurował tylko z jednym zawodnikiem. Wszystkie kolejne sesje treningowe były już pod jego dyktando. Sesja kwalifikacyjna niestety, została przerwana z powodu czerwonej flagi jeszcze zanim Marcel wykręcił swój najlepszy czas. Do przedfinału Grudziński ruszył z piątej pozycji. Pomimo sporych opadów deszczu, dotarł do mety na pozycji wicelidera. Startując z czwartej linii w finale A, w pierwszym zakręcie był już piąty, a w chwilę później czwarty. Przed końcem wyścigu zaatakował Josefa Havasiego i wjechał na metę trzeci.

Niestety, decyzją włoskiej komisji technicznej, Grudziński został wykluczony za uszczelkę pod głowicą, która w sezonie 2010 niewiele różni się wielkością. Zespół niestety, nie został poinformowany o tym fakcie przed zawodami.

W klasie E60 zwyciężył Rocco Atlante, w E100 Alessandra Brena, Paweł Malczak był 17. E125 Light zdominował Stefano Da Riz, a E125 Heavy Riccardo Scotti.