-
-

Zablokowani po starcie

26 sty 2014, 15:53

CV Racing Team by MR wygrał dziewiątą edycję 24 godzin Lipska - kartingowego wyścigu w hali Sax Racing.

Zespół René Habermanna i Mathiasa Bleyla pokonał w ciągu doby 1917 okrążeń.  W karcie z numerem 17 zmieniali się Christian Voss, Jonas Greifenstein, Marcus Schneeweiss, Carsten Waibel, Marvin Romanus i Luis-Enrique Breuer. Voss minął metę 2,836 sekundy przed kartem Goldtimer Renntaxi. Trzecie miejsce zajęła ekipa Laps Kartcenter by Mazda Autohaus G+F.Debiutujący w imprezie BM Racing Team Polska przejechał 1859 okrążeń i zajął 18 miejsce. - Jesteśmy tu pierwszy raz i cieszymy się, że udało się dojechać do mety - powiedział szef zespołu, Janusz Morawski. - Niestety, nie mieliśmy wystarczającego czasu na trening i tylko częściowo pomogła nam wiedza, wyniesiona z otwartego kartingu. Oczywiście, doszedł do tego pechowy start, gdy cały tor został zablokowany przed naszym kartem. Będziemy pracować przed następną edycją wyścigu, żeby uzyskać lepszy wynik.