Zwycięstwa Lalaka i Banasia

W miniony weekend na torze w Bydgoszczy zjawili się zawodnicy biorący udział w kartingowym pucharze Easykart.

Zwycięstwami w rundach podzielili się Alan Lalak i Maciej Banaś Piątkowa, 5 runda przywitała zawodników kiepskimi warunkami meteorologicznymi. Banaś wygrał czasówkę, a następnie półfinał. W finale finiszował za Alanem Lalakiem. W szóstej rundzie Maciek Banaś ponownie okazał się najlepszy w czasówce i wygrał półfinał. Jeden z najmłodszych zawodników startujących w E60, Maciek jako jedyny uzyskał czas okrążenia poniżej 51 sekund (50,690). Finał tym razem zakończył się sukcesem Banasia, który minął metę z 10-sekundową przewagą i poprawił swój najlepszy czas okrążenia o 0,165 sekundy. Kolejne rundy odbędą się 14 i 15 czerwca w Toruniu.