Zwycięstwo Grudzińskiego

Na Autodromie Vysoke Myto zakończyły się kartingowe mistrzostwa Czech.

Polscy kartingowcy sięgnęli po dwa tytuły wicemistrzowskie. Jakub Głowacki z WTR Racing ukończył sezon w KF2 za Radimem Maxą. Ze względu na niską frekwencję, nie odbyła się końcowa runda w Vysokim Mycie. Stanisław Garstecki z WTR został wicemistrzem Easykart 60. Zawody wygrał gościnnie startujący Marcel Grudziński z Jastrzębski Racing. Pogoda nie rozpieszczała zawodników i podczas niedzielnych finałów spadł deszcz, który utrudnił walkę.

Daniel Fuchs, wcześniej trzeci w Memoriale Jerzego Krejcirika na tym samym torze, tym razem testował w Vysokim Mycie kilka nowinek technicznych w silniku TM. Nie zawsze wszystko działało, a ilość nowych części była ograniczona. Kolega Daniela z teamu JOKA, Jan Midrla walczył o tytuł wicemistrzowski w kategorii KZ2 i to on miał pierwszeństwo korzystania z części zapasowych. Polski zawodnik startując czysto treningowo zajął 4. pozycję w kwalifikacjach i w drugim wyścigu, pierwszego nie ukończył z powodu awarii silnika.

- Brakowało mi już kartingu od pewnego czasu i dlatego zgodziłem się przyjąć propozycję teamu JOKA - mówi Daniel Fuchs. - W zeszłym roku wygrałem bardzo ładny i duży puchar w Memoriale Jerzego Krejcirika i teraz niestety, musiałem go oddać nowemu zwycięzcy. Na tor dotarłem bardzo późno i takie są tego skutki. W drugich zawodach początkowo wszystko wyglądało dobrze, ale nowe części działały tylko w niektórych przypadkach. Czwarty wynik w czasówce i w drugim biegu należy uznać za bardzo dobry rezultat, tym bardziej, że jeździliśmy w dużym deszczu. Szkoda, że za pierwszym razem zaraz po starcie popsuł się silnik

EASYKART 50
1. Filip Skorpik (CZ)
2. Katerina Novakova (CZ)
3. Dan Skocdopole (CZ)
7. Alan Lalak (PL)

KOŃCOWA PUNKTACJA
1. Tlachac 235, 2. Skorpik 173, 3. Novakova 150, 8. Lalak 77, 13. Seratowicz 50.

25. Alan Lalak (PL)

1. Javurek 189, 2. Garstecki 150, 3. Roubicek 131, 5. Antoszewski 124, 7. Masztalerz 99, 12. Krencisz 53, 15. Grudziński 45, 18. Frankowski 27.

ROK SENIOR
1. Adam Suchomel (CZ) Tony/Vortex
2. Roman Halada (CZ) Tony/Vortex
3. Emil Minar (CZ) MS Kart/Vortex
14. Adrian Kornas (PL) Birel/Vortex

1. Minar 205, 2. Hubik 173, 3. Parma 150, 15. Kornas 11.