Najnowsze wiadomości o Monza

Siatka
Lista

KIA PLATINUM CUP - Sezon 2019 przeszedł do historii

Osiemnaście sesji kwalifikacyjnych, dwanaście zaciętych wyścigów i sześć rund wyłoniło mistrza Polski KIA PLATINUM CUP, którym został Nikodem Wierzbicki. Sportowa rywalizacja oraz gala zakończenia sezonu przeszły już do historii, więc warto podsumować, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach.

Poznaliśmy mistrzów Polski 2019

Nikodem Wierzbicki, Dawid Borek i Kamil Serafin wywalczyli w tym roku mistrzowskie tytuły KIA PLATINUM CUP, a podczas finałowej rundy we włoskiej Monzy zapewnili wraz z pozostałymi zawodnikami niesamowite emocje.

Wierzbicki nowym mistrzem Polski

Nikodem Wierzbicki, który był najlepszym kierowcą podczas pierwszego wyścigu KIA PLATINUM CUP na Monza Eni Circuit, został mistrzem Polski w sezonie 2019.

Pierwszy krok Wierzbickiego

Nikodem Wierzbicki wywalczył pole position do pierwszego wyścigu KIA PLATINUM CUP na włoskim torze Monza. Lider klasyfikacji sezonu ponadto wywalczył pięć punktów bonusowych i zbliżył się do mistrzostwa Polski. Niespodziewanie dopiero na dwunastym miejscu sklasyfikowany został jeden z pretendentów do tytułu: Kamil Serafin.

Serafin odpadł w Q2

Kamil Serafin, który jako jeden z czterech kierowców walczy w ten weekend o tytuł mistrza Polski KIA PLATINUM CUP, niespodziewanie zakończył kwalifikacje już w Q2 i do pierwszego sobotniego wyścigu ruszy dopiero z dwunastego pola startowego.

Q1 dla Zagórskiego

Filip Zagórski, który już na początku pierwszej części kwalifikacji przełamał barierę 2:40, był najszybszy w 20-minutowej sesji.

Dominacja Borków w drugim treningu

Dawid Borek, który na ostatnim pomiarowym okrążeniu uzyskał czas 2:40,463 był najlepszy w drugim treningu KIA PLATINUM CUP we włoskiej Monzy.