Najnowsze wiadomości o Monza

Siatka
Lista

KIA PLATINUM CUP - Sezon 2019 przeszedł do historii

Osiemnaście sesji kwalifikacyjnych, dwanaście zaciętych wyścigów i sześć rund wyłoniło mistrza Polski KIA PLATINUM CUP, którym został Nikodem Wierzbicki. Sportowa rywalizacja oraz gala zakończenia sezonu przeszły już do historii, więc warto podsumować, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach.

Mówią po drugim wyścigu

Poniżej prezentujemy wypowiedzi czołowych trzech kierowców w drugim wyścigu KIA PLATINUM CUP na Monza Eni Circuit.

Poznaliśmy mistrzów Polski 2019

Nikodem Wierzbicki, Dawid Borek i Kamil Serafin wywalczyli w tym roku mistrzowskie tytuły KIA PLATINUM CUP, a podczas finałowej rundy we włoskiej Monzy zapewnili wraz z pozostałymi zawodnikami niesamowite emocje.

Mówią po pierwszym wyścigu

Poniżej prezentujemy wypowiedzi czołowych trzech kierowców pierwszego wyścigu KIA PLATINUM CUP na Monza Eni Circuit.

Wierzbicki nowym mistrzem Polski

Nikodem Wierzbicki, który był najlepszym kierowcą podczas pierwszego wyścigu KIA PLATINUM CUP na Monza Eni Circuit, został mistrzem Polski w sezonie 2019.

Mówią po Q3

Poniżej prezentujemy wypowiedzi czołowych trzech kierowców kwalifikacji KIA PLATINUM CUP na Monza Eni Circuit.

Pierwszy krok Wierzbickiego

Nikodem Wierzbicki wywalczył pole position do pierwszego wyścigu KIA PLATINUM CUP na włoskim torze Monza. Lider klasyfikacji sezonu ponadto wywalczył pięć punktów bonusowych i zbliżył się do mistrzostwa Polski. Niespodziewanie dopiero na dwunastym miejscu sklasyfikowany został jeden z pretendentów do tytułu: Kamil Serafin.

Mówią po Q2

Poniżej przedstawiamy wypowiedzi czołowych kierowców KIA PLATINUM CUP po drugiej części kwalifikacji we włoskiej Monzy. Niespodziewanie z walką o pole position pożegnał się Kamil Serafin.

Serafin odpadł w Q2

Kamil Serafin, który jako jeden z czterech kierowców walczy w ten weekend o tytuł mistrza Polski KIA PLATINUM CUP, niespodziewanie zakończył kwalifikacje już w Q2 i do pierwszego sobotniego wyścigu ruszy dopiero z dwunastego pola startowego.

Wypowiedzi po Q1

Poniżej prezentujemy wypowiedzi czołowych trzech kierowców po pierwszej części kwalifikacji KIA PLATINUM CUP na Monza Eni Circuit.

Q1 dla Zagórskiego

Filip Zagórski, który już na początku pierwszej części kwalifikacji przełamał barierę 2:40, był najszybszy w 20-minutowej sesji.

Dominacja Borków w drugim treningu

Dawid Borek, który na ostatnim pomiarowym okrążeniu uzyskał czas 2:40,463 był najlepszy w drugim treningu KIA PLATINUM CUP we włoskiej Monzy.