Lewandowski i Basz wygrali klasę

Andrzej Lewandowski i Karol Basz wygrali klasę Pro-Am w pierwszym wyścigu Super Trofeo Europe na Circuito de Jerez.

Andrzej Lewandowski, Karol Basz, Imperiale Racing

Imperiale Racing

Zwycięstwo przypadło Frederikowi Schandorffowi i Jonathanowi Cecotto z Target Racing. Lewandowski i Basz przebili się z 13 pola startowego na P5. Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski ukończyli wyścig obok podium w Pro-Am. Ich kolega z GT3 Poland, Robert Zwinger, nadal wicelider Am Cup, odpadł po kraksie na 4 okrążenia przed metą.

Andrzej Lewandowski zajmujący drugie miejsce w Pro-Am, za Szotą Abchazawą, zjechał wraz z Gruzinem zaraz po otwarciu okienka pit stopów. Karol Basz został liderem Pro-Am, gdy Grzegorz Moczulski zatrzymał się na zmianę. Po pit stopach dziesiąty w generalce, Basz wygrał pojedynki z Gomarem, Lagrange'em i Knollem.

7 minut przed końcem Robert Zwinger przebił lewą przednią oponę, co spowodowało piruet i uderzenie w barierę na zakręcie 6. Wyjechał Safety Car, likwidując 9-sekundową przewagę Jonathana Cecotto. Wyścig wznowiono na ostatnie okrążenie. Zablokowany przez dublowanych, Kikko Galbiati stracił dwa miejsca na rzecz Middletona i Afanasjewa. Siergiej Afanasjew odwiedził pobocze, przegrywając z Galbiatim, a następnie z Baszem, który zostawił za sobą również Vincenta Schwartza. Mikko Eskelinen zaliczył kraksę.

Davide Venditti jako drugi osiągnął metę, ale włoski duet Target Racing ukarano doliczeniem 2,5 sekundy za zbyt krótki pit stop.

Końcowy wyścig, transmitowany na żywo przez Motorsport.tv. wskaże mistrzów Super Trofeo Europe w Pro i Lamborghini Cup. Szota Abchazawa zapewnił sobie Pro-Am Cup. Czempionem Am Cup został Nicolas Gomar.