Z ostatniego na drugie

Po starcie z ostatniego pola, Edoardo Liberati i Andrzej Lewandowski wywalczyli drugie miejsce w Pro-Am na Nürburgringu.

Partenza di Gara 1

Autor zdjęcia: Lamborghini Super Trofeo

Pierwszy wyścig Lamborghini Super Trofeo Europe wygrali Loris Spinelli i Max Weering z Johan Kraan Motorsports. Do pit stopu po 14 okrążeniu Spinelli oddalił się na 9 sekund od Glenna van Berlo. Weering finiszował 5,4 s przed Raúlem Guzmanem.

Edoardo Liberati, który nie uzyskał czasu w kwalifikacjach, przed okienkiem pit stopów widniał na P13. Rzymianin zjechał po 14 okrążeniu zwalniając 5 miejsce. Andrzej Lewandowski wrócił na tor jako dziewiąty - i utrzymał tę lokatę do mety.

Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski stanęli na trzecim stopniu podium w Am Cup. Holger Harmsen prowadzący drugiego Huracána GT3 Poland, po karze drive through zajął szóste miejsce w klasie.