:
08 Sekundy

Błażusiak czwarty w Hawkstone Park

23 wrz 2018, 22:28

Po czwartym miejscu w Hawkstone Park, Tadeusz Błażusiak awansowal na piątą lokatę w World Enduro Super Series.

Brytyjską rundę wygrał Josep García, a nowym liderem punktacji został Billy Bolt - trzeci w Shropshire, za Nathanem Watsonem. Dominik Olszowy ukończył zawody na 12 pozycji.

250 motocyklistów zaliczyło finał - The Original Fast Eddy. Najlepszy w kwalifikacjach, Josep García wykorzystał pole position i prowadził przez cały dystans, po 2,5-godzinnym enduro oddalając się na 1,5 minuty od Nathana Watsona.

W pierwszej godzinie Watson i Bolt zmieniali się na drugim miejscu, powiększając przewagę nad Błażusiakiem i Jaume Betriu. Watson usadowił się na P2 po perfekcyjnym pit stopie. Taddy Błażusiak pokonał Betriu w pojedynku o czwartą lokatę.