FP1 za
1 dzień

Błażusiak piąty w kwalifikacjach

22 wrz 2018, 22:05

Tadeusz Błażusiak zajął piąte, Dominik Olszowy - trzynaste miejsce w Fast Eddy Sprint Enduro,  kwalifikacjach do Hawkstone Park Cross Country - szóstej rundy World Enduro Super Series.

Na torze motocrossowym w Shropshire i w okolicznych lasach rozegrano sześć prób. Najlepszych 250 z 650 motocyklistów weźmie udział w jutrzejszym finale - Original Fast Eddy. Organizatorem zawodów jest Fast Eddy Racing - firma byłego mistrza świata Paula Edmondsona.

Josep García, aktualnie piąty w WESS, wygrał pięć prób, trzy enduro i dwie crossowe, tylko w drugiej crossowej ustępując Nathanowi Watsonowi. 23-latek z Nottingham stracił 35 sekund do Garcii. Trzecie miejsce zajął Billy Bolt, wicelider World Enduro Super Series po polskiej rundzie, Red Bull 111 Megawatt.