Błażusiak poza podium

Podobnie jak w Grand Prix Polski, Cody Webb pokonał jednym punktem Jonny'ego Walkera w drugiej rundzie mistrzostw świata SuperEnduro.

Tadeusz Błażusiak zajął czwarte miejsce w Riesie, za Coltonem Haakerem - i został wyprzedzony w mistrzostwach przez Kalifornijczyka.Drugi za Haakerem w treningu i sesji SuperPole, Błażusiak prowadził do ostatniego okrążenia pierwszego wyścigu. Wywrócił się i przegrał z Webbem oraz Haakerem. W drugim finale nowotarżanin startował z 15 pola. Na trzecim okrążeniu widniał już w czołowej trójce, ale dwa kółka dalej spadł na 6 pozycję. Zwycięstwo przypadło Alfredo Gómezowi. Na początku trzeciego wyścigu Błażusiak zamykał dziesiątkę. Potem piął się w górę i na ostatnim okrążeniu wygrał pojedynek z Webbem o czwartą lokatę. Jonny Walker minął liderującego od startu Taylora Roberta.Tak jak w Łodzi, Manuel Lettenbichler odniósł trzy zwycięstwa w stawce juniorów. Piąte miejsce wywalczył Emil Juszczak. Na 10 pozycji sklasyfikowano Oskara Kaczmarczyka, na 12 Grzegorza Kargula, na 14 Dawida Nastulę, na 15 Adriana Andrzejaka.Mike Hartmann wygrał klasyfikację National. Ósme miejsce przypadło Jakubowi Łukaszczykowi, dziesiąte Tomaszowi Zychowi, szesnastce Krzysztofowi Nędzce.