Błażusiak stracił prowadzenie

Tadeusz Błażusiak zajął trzecie miejsce w Grand Prix Niemiec w Riesie i stracił prowadzenie w mistrzostwach świata SuperEnduro na rzecz zwycięzcy zawodów, Cody'ego Webba.

Druga lokata w SACHSENarena przypadła urzędującemu mistrzowi Coltonowi Haakerowi.Siódmy w sesji Superpole, wygranej przez Webba, Błażusiak ukończył pierwszy finał Prestige na czwartej pozycji. W drugim finale minął metę jako pierwszy, ale sędziowie ukarali nowotarżanina doliczeniem 20 sekund za skok na pierwszym okrążeniu. W trzecim finale Błażusiak startujący z 7 pozycji, przebił się na drugą lokatę. Na trzecim stopniu podium stanął Billy Bolt, po czym sędziowie zmniejszyli karę Błażusiakowi do 10 sekund, a to oznaczało trzecią lokatę w Grand Prix.Kevin Gallas wygrał wszystkie trzy finały, w domowej rundzie odnosząc pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata juniorów. Szóste miejsce zajął Oskar Kaczmarczyk, siódme Emil Juszczak, trzynaste Grzegorz Kargul, czternaste Aleksander Gotkowski. Juszczak widnieje na piątej, Kaczmarczyk na siódmej pozycji w mistrzostwach. Nowym liderem został Kevin Gallas. W stawce National siódmybył Mariusz Stefaniak.