Błażusiak trzeci w GP Hiszpanii

Tadeusz Błażusiak ukończył Grand Prix Hiszpanii w Coliseum da Coruña na trzeciej pozycji.

Tadeusz Błażusiak

KTM Images

Billy Bolt wywiózł z Galicji komplet 63 punktów i odebrał Błażusiakowi prowadzenie w mistrzostwach świata SuperEnduro. Na drugim stopniu podium stanął Jonny Walker, lepszy o trzy punkty od polskiego kolegi z zespołu KTM.

Trzeci w sesji Superpole - za Boltem i Leonowem, Błazusiak prowadził po pierwszym okrążeniu finału 1. Na drugim kółku liderem został Billy Bolt. Błażusiak finiszował 11 sekund za zawodnikiem Husqvarny. Emil Juszczak, siódmy w Superpole, wygrał pojedynek z Blake'em Gutzeitem o P6.

W drugim finale z odwróconymi polami startowymi Błażusiak z problemami przebijał się przez stawkę. Początkowo dziesiąty, na 7 okrążeniu nowotarżanin był już czwarty, ale nie zdołał minąć Alfredo Gómeza. Billy Bolt odniósł zwycięstwo pomimo wywrotki na ostatnim okrążeniu.

Jonny Walker dyktował tempo na początku trzeciego finału. Tadek Błażusiak utrzymywał P3. Bolt wyprzedził Walkera na czwartym okrążeniu.

Dominik Olszowy, triumfator zwariowanego pierwszego finału juniorów, ukończył GP Hiszpanii na czwartym miejscu - za Teodorem Kabakcziewem, Leonem Hentschelem i Adrienem Jaconem. Maciej Więckowski zamknął czołową dziesiątkę. Liderem mistrzostw świata został Leon Hentschel. Dominik Olszowy zajmuje szóste miejsce.