Błażusiak trzeci w Łodzi

Cody Webb wygrał Grand Prix Polski w łódzkiej Atlas Arenie i został pierwszym liderem Maxxis FIM SuperEnduro World Championship.

Drugie miejsce ze stratą punktu zajął Jonny Walker, trzecie - Tadeusz Błażusiak, który w pięciu edycjach imprezy dopiero po raz drugi nie stanął na najwyższym stopniu podium. Taddy wrócił do ścigania po półrocznej przerwie spowodowanej chorobą.W czasówce górą był Walker - przed Coltonem Haakerem, Webbem i Błażusiakiem. Sesja SuperPole zakończyła się sukcesem Webba. Błażusiak ustąpił zawodnikowi FMF KTM Factory Racing Team o 2,1 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Walker, Taylor Robert, Andreas Linusson, Ty Tremaine, Alfredo Gómez i Colton Haaker.W pierwszym finale Cody Webb wykorzystał pozycję startową i po 8 okrążeniach minął metę 3,5 sekundy przed Jonnym Walkerem. Błażusiak miał kłopoty na starcie, potem się wywrócił i ostatecznie zajął czwartą lokatę - za Taylorem Robertem.

Drugi finał z odwróconymi polami startowymi przyniósł popis Błażusiaka, który z 16 pozycji szybko przebił się na trzecią - za Coltona Haakera i Jonny'ego Walkera. Cody Webb po czterech okrążeniach widniał na P9. Do mety Kalifornijczyk zdołał awansować na szóstą pozycję.

W ostatnim finale Błażusiak nie miał szczęścia. Po wywrotce spadł na koniec stawki i choć zdołał awansować na P7, rywale zdobyli więcej punktów. Cody Webb prowadził od startu, wyprzedzając w wynikach Jonny'ego Walkera i Taylora Roberta, którzy zamienili się miejscami na 4 okrążeniu.

Manuel Lettenbichler zdominował rywalizację juniorów. 17-letni syn Andreasa Lettenbichlera wygrał wszystkie trzy finały. Najlepszy z Polaków, Emil Juszczak zajął 9 lokatę - tuż przed Oskarem Kaczmarczykiem.

Jakub Łukaszczyk stanął na podium w Pucharze Europy. Zawodnik AMK Gorce Nowy Targ ustąpił tylko Mike'owi Hartmannowi i Larsowi Enöcklowi. W czołowej szóstce zmieścili się Krzysztof Nędzka i Tomasz Kujawiak.