FP1 za
1 dzień

Bolt mistrzem, Błażusiak piąty

10 lis 2018, 17:05

Drugi w edycjach 2015 i 2016, Nathan Watson wygrał Red Bull Knock Out - wyścig na plaży w Scheveningen, końcową rundę World Enduro Super Series.

Osiemnasty na mecie, Billy Boilt został pierwszym mistrzem WESS. Watson awansował na trzecie miejsce w końcowej punktacji, za Manuela Lettenbichlera. Nieobecny nad Morzem Północnym Tadeusz Błażusiak ukończył serię na piątej pozycji.

1000 uczestników Red Bull Knock Out zaliczyło rano wyścig kwalifikacyjny. Nathan Watson wyprzedził Milko Potiska, tegorocznego zwycięzcę Enduropale na plaży w Le Touquet. 750 motocyklistów zakwalifikowało się do dwugodzinnego finału.

Glenn Coldenhoff, trzeci przed dwoma laty, uciekł po starcie i do pit stopów oddalił się na 1.49 od Yentela Martensa, syna mistrza świata w motocrossie, Jacky'ego Martensa. Martens i Watson zjechali na tankowanie po dwunastym, Coldenhoff po trzynastym okrążeniu. Lider utknął na X-Loopie i 37 minut przed końcem Nathan Watson objął prowadzenie.