Bolt przed Błażusiakiem

Billy Bolt wyprzedził Tadeusza Błażusiaka w Grand Prix Polski - inauguracji mistrzostw świata SuperEnduro w krakowskiej Tauron Arenie.

Tadeusz Błażusiak, KTM

KTM Images

Trzeci w Superpole, Taddy Błażusiak prowadził po rozpoczęciu pierwszego finału, ale na drugim zakręcie został wyprzedzony przez Billy'ego Bolta. Obydwaj ostro walczyli - do błędu Błażusiaka na głazach podczas 7 okrążenia.

W drugim wyścigu z odwróconymi polami startowymi Błażusiak minął Dawida Leonowa i dyktował tempo od czwartego okrążenia, osiągając metę 7,5 sekundy przed Boltem. Nowotarżanin wygrał start w trzecim finale, jednak na drugim okrążeniu znalazł się za Billym Boltem. Drugi Polak w klasie Prestige, Emil Juszczak ukończył rundę na 11 pozycji.

Ty Cullins triumfował w rundzie mistrzostw świata juniorów. Dziewiąte miejsce zajął Oskar Kaczmarczyk, trzynaste - Maciej Więckowski, czternaste - Hubert Hyła. Kontuzja ręki wyeliminowała Dominika Olszowego.

Magnus Thor okazał się najszybszy w obydwu finałach Pucharu Europy. Na szóstej pozycji sklasyfikowano Szymona Kusa, na siódmej - Kacpra Baklarza, na dwunastej - Kacpra Dudzica.