Mistrza świata poznamy w Łodzi

Tadeusz Błażusiak zajął trzecie miejsce w Grand Prix Węgier na torze w Papp László Budapest Sportaréna.

Tadeusz Błażusiak, KTM

KTM Images

Najszybszy w drugim i trzecim finale, Billy Bolt wyprzedził o dwa punkty Jonny'ego Walkera i przed końcową rundą w Łodzi (14 marca) posiada w zapasie 18 oczek nad Tadkiem Błażusiakiem. Emil Juszczak, dziewiąty w Budapeszcie, zamyka czołową dziesiątkę w punktacji.

Trzeci w Super Pole - za Boltem i Walkerem - Błażusiak prowadził po starcie pierwszego finału, ale został wyprzedzony przez Jonny'ego Walkera. Na mecie dzieliło ich 8,1 sekundy. Billy Bolt jadący tuż za Błażusiakiem, popełnił błąd na matrixie i finiszował ze stratą 13 sekund do Walkera.

W drugim finale Błażusiak przebijał się z końca stawki. W trakcie 7 okrążenia nowotarżanin był już piąty, a potem wyprzedził Leonowa (8) i Tarrésa (9). Billy Bolt, lider od trzeciego kółka, uciekł Jonny'emu Walkerowi na 22 sekundy.

Taddy Błazusiak objął prowadzenie na głazach w trakcie pierwszego okrążenia finału 3. Bolt i Walker zostawili za sobą polskiego rywala na matrixie (3). Podczas 6 okrążenia Alfredo Gómez zepchnął Błażusiaka na P4.

Dominik Olszowy wywalczył trzeci stopień podium w przedostatniej rundzie mistrzostw świata juniorów. Na 8 pozycji sklasyfikowano Oskara Kaczmarczyka, na 10 - Macieja Więckowskiego. Teodor Kabaczkiew wygrał trzy finały i przed Łodzią posiada dwupunktową przewagę nad Leonem Henschelem. Dominik Olszowy zajmuje piąte, Oskar Kaczmarczyk - 10, Maciej Więckowski - 11 miejsce.

Uczestnicy Pucharu Europy zakończyli rywalizację w Budapeszcie. Trofeum przypadło Magnusowi Thorowi - drugiemu w rundzie za Sonnym Goggią. Kacper Baklarz zajął siódme, Szymon Kus - ósme, Kacper Dudzic - jedenaste miejsce w hali im. László Pappa. W końcowej punktacji Baklarz jest ósmy, Kus dziesiąty, Dudzic dwunasty.