Wieczór Błażusiaka w Bilbao

Tadeusz Błażusiak wygrał Grand Prix Kraju Basków w Bilbao i przed końcową rundą mistrzostw świata SuperEnduro w Lidköping zbliżył się na 17 punktów do prowadzącego Cody'ego Webba.

Grand Prix Szwecji odbędzie się 31 marca.W sesji Superpole górą był Jonny Walker - szybszy od Bolta, Haakera, Błażusiaka, Webba, Lettenbichlera i Segury. W pierwszym finale Błażusiak finiszował 4,6 sekundy za Codym Webbem. W drugim nowotarżanin prowadził, ale na 5 okrążeniu spadł za Webba i ponownie musiał zadowolić się drugą lokatą. Trzeci wyścig przyniósł popis Błażusiaka, który po starcie z czwartego pola przebił się na czoło stawki i liderował do mety. Cody Webb po upadku został zdublowany, zajmując 8 lokatę.

- Jestem bardzo zadowolony z ostatniego wyścigu - powiedział Tadeusz Błażusiak. - Dla mnie to zwariowane, że takim sposobem wygrałem Grand Prix!

Emil Juszczak, drugi, siódmy i trzeci w wyścigach, ukończył rundę mistrzostw świata juniorów na trzeciej pozycji - za Kevinem Gallasem i Diego Herrerą. Przed Lidköpingiem prowadzi Gallas (211) przed Juszczakiem (155) i Kylem Flanaganem (144).