FP1 za
4 dni

Zwycięstwo Błażusiaka

5 lut 2018, 10:26

Tadeusz Błażusiak wygrał klasyfikację Xtreme Race w 9 edycji Bassella Race 1, katalońskiego hard enduro w prowincji Lleida, w comarce Alt Urgell.

Startowało 1488 motocyklistów.Najszybszy w sobotę, wczoraj Błażusiak wyprzedził o 12 sekund Jonny'ego Walkera. Na trzecim stopniu podium stanął Alfredo Gómez. W Enduro Race górą był Cristóbal Guerrero. Lider przez większą część dystansu, Jaume Betriu finiszował 3,9 sekundy za zawodnikiem PontGrup Yamaha. Trzecie miejsce zajął młodszy brat Cristóbala, Victor Guerrero. Na szóstej pozycji minął metę David Knight, nowy zawodnik Gas Gasa.W stawce nie zabrakło dakarowców Ivána Cervantesa (najszybszego w Classic A), Gerarda Farrésa, Daniego Oliverasa.BASSELLA RACE 1 - XTREME1. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM 2:12.02,2542. Jonny Walker (GB) KTM +12,5213. Alfredo Gómez (E) KTM +22,7914. Wade Young (ZA) Sherco +39,9585. Josep García (E) KTM +2.48,3916. Mario Román (E) Sherco +13.42,7947. Pol Tarres (E) Beta +15.39,8588. Francesc Moret (E) Montesa +24.41,9369. Blake Gutzeit (ZA) Yamaha +26.19,23810. Ib Vegard Andersen (N) Gas Gas +27.26,441