Zwycięstwo Marqueza, wywrotka Rossiego

Marc Marquez wygrał Grand Prix Malezji po tym, jak lider wyścigu Valentino Rossi zaliczył wywrotkę.

To było dziewiąte zwycięstwo Hiszpana w tegorocznym MotoGP.Ruszający z drugiego pola Rossi pokonał Johanna Zarco obejmując prowadzenie już w pierwszym zakręcie, po czym wypracował sobie sekundę przewagi. Tymczasem Marquez po wczorajszej karze i starcie z siódmego pola, odrabiał straty i na koniec piątego okrążenia był już drugi.Początkowo Rossi odjeżdżał Marquezowi, ale w drugiej połowie wyścigu Hiszpan zaczął zbliżać się do rywala. Na siedemnastym okrążeniu zawodnik Yamahy przy niskiej prędkości przewrócił się w pierwszym zakręcie. Marquez od tego momentu niezagrożony pojechał po zwycięstwo, zapewniając również Hondzie tytuł w klasyfikacji konstruktorów.Zarco na ostatnim kółku został wyprzedzony przez Alexa Rinsa. Zawodnik Suzuki zdobywając drugie miejsce wyrównał swój najlepszy wynik w karierze. Zarco stanął na podium pierwszy raz od maja.Maverick Vinales, który na początku wyścigu stracił sporo czasu za wolniejszymi zawodnikami, był czwarty. Dani Pedrosa zajął piąte miejsce, Andrea Dovizioso był szósty, będąc najlepszym zawodnikiem korzystającym z Ducati. Za sobą miał Alvaro Bautistę, Jacka Millera i Danilo Petrucciego. Hafizh Syahrin, który startował z ostatniego pola, zamknął dziesiątkę. Valentino Rossi pozbierał się po wywrotce i dotarł do mety ma siedemnastej pozycji.Wyścigu nie ukończyli m.in. Andrea Iannone, który przewrócił się na pierwszym okrążeniu oraz Michele Pirro, który zastępował Jorge Lorenzo.WYNIKIMarc Marquez ESP Repsol Honda (RC213V) 40m 32.372sAlex Rins ESP Suzuki Ecstar (GSX-RR) 40m 34.270sJohann Zarco FRA Monster Yamaha Tech3 (YZR-M1) 40m 34.846sMaverick Viñales ESP Movistar Yamaha (YZR-M1) 40m 37.039sDani Pedrosa ESP Repsol Honda (RC213V) 40m 38.562sAndrea Dovizioso ITA Ducati Team (GP18) 40m 43.620sAlvaro Bautista ESP Angel Nieto Team (GP17) 40m 47.983sJack Miller AUS Pramac Ducati (GP17) 40m 51.381sDanilo Petrucci ITA Pramac Ducati (GP18) 40m 55.293sHafizh Syahrin MAL Monster Yamaha Tech3 (YZR-M1) 40m 59.291sAleix Espargaro ESP Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 41m 1.875sFranco Morbidelli ITA EG 0,0 Marc VDS (RC213V) 41m 3.305sStefan Bradl GER LCR Honda (RC213V) 41m 7.694sTakaaki Nakagami JPN LCR Honda (RC213V) 41m 10.284sBradley Smith GBR Red Bull KTM Factory (RC16) 41m 12.047sThomas Luthi SWI EG 0,0 Marc VDS (RC213V) 41m 14.192sXavier Simeon ESP Reale Avintia (GP17) 41m 16.350sValentino Rossi ITA Movistar Yamaha (YZR-M1) 41m 30.660sScott Redding GBR Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 41m 32.563s

Poprzedni artykuł Rossi: Zwycięstwo Vinalesa dużo nie zmienia