Cywiński wicemistrzem Polski

Marcin Gagacki wygrał finał kategorii SuperCars w siódmej rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross.

VII runda Oponeo MPRC

High RPM

Na zakończenie sezonu w najmocniejszej klasie Gagacki pokonał Maćka Cywińskiego oraz Zbigniewa Staniszewskiego. Za podium znalazł się Dariusz Topolewski.

Maciek Cywiński świętował wicemistrzostwo Polski już po kwalifikacjach. Drugim wicemistrzem został Marcin Gagacki.

W finale SuperCars Light triumfował Bartosz Idźkowski, pokonał Roberta Czarneckiego. Tak też wygląda klasyfikacja sezonu tej klasy. Trójkę w finale skompletował Michał Peterlejtner, a sezonu Maciej Manejkowski.

Mistrzostwo Polski kategorii SuperNational rozstrzygnęło się w pierwszym zakręcie finału. Damian Litwinowicz starł się z Rafałem Berdysem. Po kolizji Litwinowicz wypadł z toru i nie był w stanie powrócić do rywalizacji, a Berdys otrzymał czarną flagę. Na koniec sezonu to Damian Litwinowicz może cieszyć się z tytułu. O punkt pokonał kierowcę Suzuki Swifta S1600. Finał SN wygrał Juris Spikis. Kolejne miejsca zajęli Arnis Odins i Rais Minnikhanov.

Rafał Berdys został mistrzem Polski w SN 1600, Łukasz Tyszkiewicz w SN -2000, Damian Litwinowicz w SN +2000.

Łukasz Światowski, który wygrał finał RWD Cup, obronił mistrzostwo Polski. W wyścigu pokonał Macieja Kulę i Pawła Koneckiego, a w sezonie Igora Sokulskiego i Wiktora Mączkowskiego.

Finał Seicento Cup w niedzielę na swoje konto zapisał Konrad Wróbel, pokonał Maksyma Guranowskiego i Łukasza Żakowskiego. W klasyfikacji sezonu z tytułu już w Słomczynie cieszy się Łukasz Grzybowski. Drugie miejsce w tym roku zajął Piotr Budzyński, a trzecie Krzysztof Mencel.