Staniszewski mistrzem Polski

Zaledwie jednym punktem, ale dopiero z punktacji sumarycznej Mistrzem Polski Rallycross 2020 w SuperCars został Zbigniew Staniszewski.

Kuba Przygoński, Zbigniew Staniszewski

rallycross.pl

Autodrom Słomczyn w dniach 24-25 października gościł finałową rundę Mistrzostw Polski Rallycross.

Zbigniew Staniszewski razem z Kubą Przygońskim po wielkim finale w Słomczynie mieli tyle samo punktów z odliczeniem jednej rundy. Później okazało się, że mają tyle samo zwycięstw i drugi miejsc. Zadecydowała dopiero liczba punktów sumarycznych z całego sezonu.

Finał kategorii SuperCars wygrał Kuba Przygoński, który po udanym starcie do decydującej rozgrywki ani razu nie oddał prowadzenia. Zbigniew Staniszewski finiszował na drugiej pozycji, co pozwoliło mu, wg nieoficjalnych wyników, cieszyć się z Mistrzostwa Polski. Na trzecim stopniu podium stanął Ales Fucik.

W finale SuperCars Light triumfował Bartosz Idźkowski przypieczętowując tytuł w tej grupie. Drugi w wyścigu Piotr Czekański został drugim Wicemistrzem Polski. Michał Peterlejtner ukończył tę rywalizację na trzeciej pozycji, natomiast Maciej Manejkowski, który wczoraj po dachowaniu odpadł z zawodów, w sezonie został sklasyfikowany na drugim miejscu.

Roman Castoral wygrał finał kategorii SuperNational i został mistrzem Polski. Damian Litwinowicz drugi w tej rozgrywce, również na drugim miejscu zakończył sezon 2020, ale za to z tytułem w klasie SN +2000. Na trzecim stopniu podium w SN stanął Robert Dąbrowski, zajmując również to samo miejsce w tegorocznym MPRC.

W sezonie 2020 w klasie SN +2000 za Damianem Litwinowiczem zostali sklasyfikowani Michał Kuna oraz Łukasz Zoll. W SN -2000 to triumf Castorala. Kolejne miejsca zajęli Łukasz Tyszkiewicz i Robert Dąbrowski.

Trójka sezonu 2020 w klasie SN 1600 to Jakub Kowalczyk, Alan Wiśniewski i Łukasz Nagraba.

Mariusz Szczepański wygrał finał RWD Cup i tym samym przypieczętował wicemistrzostwo Polski. Tu z tytułu już po poprzedniej rundzie mógł cieszyć się Łukasz Światowski. Michał Kidawa, który nie dostał się do finału, tegoroczną rywalizację zakończył na trzecim miejscu. Za Szczepańskim w finale finiszowali Dariusz Krupa oraz Bartosz Kowalski.

W SC Cup z tytułu cieszył się Konrad Wróbel. Zwycięzca finału w Słomczynie - Michał Wrzosek został drugim kierowcą sezonu, a trzecim, nieobecny w Słomczynie Szymon Jabłoński. W finale za Wrzoskiem finiszowali Wróbel oraz Łukasz Żakowski.

Pierwszą edycję Pucharu Polski Autocross wygrał Mateusz Koselski przed najszybszym w niedzielnym finale Adamem Puciatą. Adam Bougsia zakończył tegoroczną rywalizację na trzeciej pozycji przed Robertem Mazurkiewiczem. Obsadę podium w finale, za Puciatą, skompletowali Maciej Laskowski i Mateusz Koselski.