Tak niewielka różnica zdecydowała o wyniku pojedynku Kuchara z Gagackim.

V runda Oponeo MPRC 2019

Maciej Niechwiadowicz

Na litewskim torze Vilkyciai zakończył się pierwszy segment kwalifikacji w 5. rundzie Oponeo MPRC 2019. Najwięcej emocji – jak zazwyczaj – przyniósł pojedynek Gagackiego z Kucharem, który rozstrzygnął się różnicą zaledwie 0,001 s.

SC Cup

Piotr Budzyński, Łukasz Grzybowski oraz Konrad Wróbel utworzyli czołową trójkę pierwszej części kwalifikacji. Urzędujący mistrz – Łukasz Grzybowski nieznacznie ustąpił Budzyńskiemu. Różnica między tymi dwoma zawodnikami wyniosła zaledwie 0,075 s. Z kolei Konrada Wróbla od Budzyńskiego dzieliło 0,357 s. Kolejni zawodnicy notowali już znaczące straty do najlepszej trójki.

Photo by: Maciej Niechwiadowicz

RWD Cup

Łukasz Światowski w białym BMW z numerem 501 nie pozostawił złudzeń rywalom. Lider punktacji tej klasy ukończył cztery okrążenia toru Vilkyciai z blisko sekundową przewagą nad drugim Maciejem Kulą. Wiktor Mączkowski finiszował na pozycji numer trzy, pokonując m.in. Igora Sokulskiego.

Grupa SuperNational

Najszybszy w treningu Rafał Berdys podczas pierwszego biegu kwalifikacyjnego potwierdził swoją formę. Kierowca Suzuki Swifta w barwach Oponeo był najszybszym z Polaków w tej kategorii. Drugą pozycję, wśród zawodników zgłoszonych do mistrzostw Polski, zajął Damian Litwinowicz (Honda Civic), a trzeci był Tomek Łoza (również Civic).

Grupa SuperCars

Jeżeli w jednym biegu tej kategorii spotykają się Marcin Gagacki z Tomkiem Kucharem, to już przed startem wiadomo, że będzie iskrzyć, a rywalizacja będzie niezwykle zacięta. Nie inaczej było tym razem. Tomek wygrał start, ale zbyt szeroko wyszedł w ostatnim zakręcie przed metą, co wykorzystał Gagacki. Na kolejnych okrążeniach mistrz Polski ścigał kierowcę Volkswagena Polo na tyle skutecznie, że Ci dwaj zawodnicy spotkali się po wyjeździe Gagackiego z Jokera. Ten drugi był jednak bliżej wewnętrznej, więc łatwiej było mu ominąć wolniejszego kierowcę w Subaru, który „zaplątał” się w pojedynek Kuchara z Gagackim. Ostatecznie na mecie Polo od 208 RX dzieliło zaledwie 0,001 s.! Tym samym Gagacki zwyciężył w tej części kwalifikacji, Kuchar był drugi, a trzeci – Darek Topolewski. Cała trójka wyprzedziła najszybszego z Litwinów – Paulusa Pleskovasa.

Szanse na dobry wynik pogrzebał Zbyszek Staniszewski, który kompletnie zaspał na starcie i ruszył dopiero sekundę-dwie za rywalami. W klasie SuperCars Light najszybszy był Bartosz Idźkowski w Subaru Imprezie.

Poprzedni artykuł Gagacki: Na Litwie zawsze byłem bardzo szybki