-
Zwycięstwo Tomka Kuchara
26 maj 2019, 15:42

Tomek Kuchar wrócił na najwyższy stopień podium w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross. Obrońca tytułu wygrał finał kategorii Supercars podczas trzeciej rundy cyklu, która w ten weekend gościła na Autodromie Słomczyn.

III runda Oponeo MPRC 2019, Słomczyn

Po nieukończonej pierwszej rundzie i drugim miejscu w Toruniu, to pierwsza wygrana w finale MPRC 2019.

Dotychczasowy lider sezonu Maciej Cywiński zajął drugie miejsce. W punktacji mistrzostw jest teraz trzy punkty za Tomkiem Kucharem. Na trzecim stopniu podium stanął Darek Topolewski. Marcin Gagacki nie przystąpił do decydującej rozgrywki po awarii samochodu w półfinale.

Klasę Supercars Light wygrał Maciej Manejkowski. Był przed Robertem Czarneckim i Pawłem Żeromińskim. Finał w tej grupie musiał zostać powtórzony bo dachowaniu Barta Idźkowskiego i przerwaniu wyścigu. W OMM VR6 zwyciężył Jakub Glasse.

Zespół Roberta Mazurkiewicza uporał się z awaryjnym Renault Clio Maxi co przełożyło się na zwycięstwo w kategorii Supernational oraz w powtórzonym finale SN -2000. Ten wyścig z kolei za pierwszym razem został przerwany po dachowaniu Tomasza Łozy.

W finale SN drugi był Martin Sindelek, ale Czech nie punktuje w MPRC. Rafał Berdys po zaciętej walce z Łukaszem Tyszkiewiczem skompletował trójkę.

Alan Wiśniewski triumfował w finale SN 1600. W SN +2000 wygrał Dawid Struensee.

Łukasz Światowski stanął na najwyższym podium w RWD Cup. Karol Wyka debiutujący w tym roku w rallycrossie był drugi, a trzecie miejsce zdobył Paweł Konecki. Łukasz Grzybowski ponownie był niepokonany w SC Cup. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Mencel i Szymon Jabłoński.