Zwycięstwo Topolewskiego

Tor Poznań w dniach 30 lipca - 1 sierpnia był areną zmagań w ramach trzeciej rundy Mistrzostw Polski Rallycross.

Dariusz Topolewski, Ford Fiesta RX

Dudekdv Photography

Po zawodach na Autodromie Słomczyn i wyjazdowej rundzie w Sosnovej przyszła pora na ściganie się na nowym obiekcie rallycrossowym, który powstał na terenie Toru Poznań.

Zawodnicy biorący udział w mistrzostwach Polski przed właściwą rywalizacją w czwartek i w piątek poznawali nową nitkę podczas treningów. W sobotę już w ramach trzeciej rundy MPRC odbyły się trzy kwalifikacje, w niedzielę Q4, a w deszczowych warunkach półfinały i finały.

W finale klasy Supercars triumfował Dariusz Topolewski pokonując Macieja Manejkowskiego i Bartosza Idźkowskiego. Kolejne miejsca zajęli Michał Peterlejtner, Mateusz Ludwiczak i Marcin Gagacki. Reprezentant Oponeo Motorsport miał problemy z  silnikiem w swoim Polo RX po niedzielnym treningu. Odpuścił Q4, aby móc przystąpić do finału. W stawce zabrakło Marcina Wicika. Awaria silnika po treningach nie pozwoliła mu przystąpić do zawodów.

W finale klasy SuperCars Light bezkonkurencyjny był Manejkowski o ponad dziesięć sekund pokonując Bartosza Idźkowskiego oraz Michała Peterlejtnera.

W SuperNational w finale triumfował Czech Jan Ratajsky finiszując tuż przed Damianem Litwinowiczem. Jakub Kowalczyk był trzeci. Czwarte miejsce zajął Łukasz Tyszkiewicz. Tyszkiewicz po piątkowych treningach musiał przesiąść się z Astry do zorganizowanej na ostatnią chwile Hondy Civic. W Oplu bowiem doszło do eksplozji silnika.

Ratajsky za to ustąpił Litwinowiczowi w decydującej rozrywce SN 1600, w której trzeci był Konrad Gryz. Kowalczyk pokonał Tyszkiewicza w SN-2000. Tomasz Łyszkowicz triumfował w SN-2000 pokonując Ludo Hermansa. Do mety nie dotarł Łukasz Zoll, po kontakcie z bandą urywając przednie koło w swoim Volvo.

Zwycięzca trzech kwalifikacji w RWD Cup - Jarosław Frydrych, był najszybszym kierowcą w finale. Podobnie jak w pierwszym półfinale, na mecie zameldował się za nim Karol Wyka. trójkę skompletował Oliwier Dobrowolski.

SC Cup to zwycięstwo Roberta Zalewskiego. Najszybszy w pierwszym półfinale Michał Wrzosek, był drugi. Grzegorz Jakubiak finiszował przed Bartłomiejem Mireckim.

Maciej Laskowski cieszył się ze zwycięstwa w drugiej rundzie Pucharu Polski Autocross. Mateusz Koselski najszybszy w dwóch kwalifikacjach był drugi. Adam Puciata zajął trzecie miejsce.