Grala drugi na COTA

Kaz Grala powtórzył na COTA swój drugi najlepszy wynik w NASCAR Truck Series.

Grala drugi na COTA

Polonus z Bostonu zajął drugie miejsce w Toyota Tundra 225 - dziewiątej rundzie serii, pierwszej na torze drogowym.

Lider przez 11 okrążeń, Grala osiągnął metę 7,9 sekundy za Toddem Gillilandem. Tydzień po 21 urodzinach kierowca Front Row Motorsports odniósł drugie zwycięstwo w karierze.

Piąty na starcie, Gilliland wyprzedził Gralę na ostatnim okrążeniu Stage 1. W trakcie pit stopów ekipa Front Row Motorsports za wcześnie przekroczyła murek pit lane i Gilliland za karę został przesunięty na koniec stawki.

Zawodnik z Karoliny Północnej wrócił na P1 po wygranym pojedynku z Tylerem Ankrumem 6 okrążeń przed metą.

Grala w Chevrolecie Young's Motorsports, na 5 kółek przed końcem pozbawił trzeciego miejsca urzędującego mistrza Sheldona Creeda, a dwa okrążenia później zostawił za sobą Ankruma.

Gillilandowi przypadł czek na 50.000 dolarów - premia w programie Triple Truck Challenge.

Race winner Todd Gilliland, Front Row Motorsports, Ford F-150 Crosley Brands

Race winner Todd Gilliland, Front Row Motorsports, Ford F-150 Crosley Brands

Photo by: John Harrelson / NKP / Motorsport Images

Poz. Kierowca Okr. Czas Strata Różnica Punkty
1 United States Todd Gilliland 41 1:58'29.729     52
2 United States Kaz Grala 41 1:58'37.670 7.941 7.941 49
3 United States Tyler Ankrum 41 1:58'38.685 8.956 1.015 48
4 United States Grant Enfinger 41 1:58'40.064 10.335 1.379 33
5 United States Sheldon Creed 41 1:58'45.634 15.905 5.570 41
6 Sam Mayer 41 1:58'49.107 19.378 3.473 39
7 Carson Hocevar 41 1:58'51.630 21.901 2.523 30
8 Zane Smith 41 1:58'52.413 22.684 0.783 29
9 United States Austin Hill 41 1:58'55.214 25.485 2.801 28
10 United States Ben Rhodes 41 1:58'58.004 28.275 2.790 43
11 United States Paul Menard 41 1:59'05.795 36.066 7.791 26
12 United States John Hunter Nemechek 41 1:59'13.357 43.628 7.562 28
13 United States Parker Kligerman 41 1:59'14.395 44.666 1.038 24
14 United States Hailie Deegan 41 1:59'16.618 46.889 2.223 23
15 United States Matt Crafton 41 1:59'17.814 48.085 1.196 38
16 United States Austin Wayne Self 41 1:59'21.345 51.616 3.531 21
17 United States Stewart Friesen 41 1:59'25.144 55.415 3.799 24
18 United States Parker Chase 41 1:59'25.978 56.249 0.834 19
19 United States Camden Murphy 41 1:59'26.668 56.939 0.690 19
20 United States Ryan Truex 41 1:59'31.108 1'01.379 4.440 17
21 United States Derek Kraus 41 1:59'34.384 1'04.655 3.276 24
22 United States Johnny Sauter 41 1:59'38.870 1'09.141 4.486 15
23 Alan Lawless 41 1:59'39.796 1'10.067 0.926 14
24 United States Timmy Hill 41 1:59'41.045 1'11.316 1.249 14
25 Tate Fogleman 41 1:59'45.941 1'16.212 4.896 12
26 United States Bayley Currey 41 1:59'51.045 1'21.316 5.104 15
27 United States Chase Purdy 41 1:59'54.484 1'24.755 3.439 10
28 Jack Wood 41 1:59'58.098 1'28.369 3.614 9
29 Michele Abbate 41 2:00'11.745 1'42.016 13.647 8
30 Cory Roper 41 2:00'27.043 1'57.314 15.298 7
31 United States Tanner Gray 40 1:59'52.635 1 Lap 1 Lap 6
32 United States Timothy Peters 40 2:00'24.668 1 Lap 32.033 5
33 Chandler Smith 39 1:53'48.542 2 Laps 1 Lap 4
34 United States Roger Reuse 38 1:59'47.422 3 Laps 1 Lap 3
35 United States Christian Eckes 36 1:46'29.801 5 Laps 2 Laps 2
36 Cameron Lawrence 34 1:41'15.896 7 Laps 2 Laps 1
akcje
komentarze
Creed po raz szósty

Poprzedni artykuł

Creed po raz szósty

Następny artykuł

Nemechek po raz trzeci

Nemechek po raz trzeci
Załaduj komentarze