Czwórka na Homestead

Denny Hamlin wygrał Bluegreen Vacations 500 i za tydzień w Homestead powalczy o mistrzostwo Monster Energy NASCAR Cup Series z Kevinem Harvickiem, Kylem Buschem i Martinem Truexem juniorem.

Race Winner Denny Hamlin, Joe Gibbs Racing, Toyota Camry FedEx Ground

Lider przez 143 z 312 okrążeń, Hamlin odniósł na ISM Raceway szóste zwycięstwo w sezonie, 37 w karierze. Kyle Busch, piąty raz z rzędu obecny w Championship 4, finiszował 0,377 sekundy za kolegą z Joe Gibbs Racing. Do mistrzowskiej czwórki nie zdołali awansować urzędujący czempion Joey Logano, Ryan Blaney, Kyle Larson i Chase Elliott.

Kyle Busch, triumfator poprzednich dwóch wyścigów pod Phoenix, wywalczył pole position - pierwsze od ponad roku, 32 w karierze. Toyota z osiemnastką prowadziła przez pierwsze 69 okrążeń wyścigu. Denny Hamlin pojawił się na czele dwa kółka przed końcem Stage 1. Za kierowcą z Florydy ukończyli segment Chase Elliott, Kyle Busch, Joey Logano i Kyle Larson.

Logano zdominował Stage 2. Hamlin wygrał ostry pojedynek z Elliottem o P2. Kyle Busch i Ryan Blaney skompletowali czołową piątkę. Przecięta lewa tylna opona skierowała Chase'a Elliotta na ścianę Turn 1 (166). Joey Logano objął prowadzenie po restarcie, ale wyprzedzili go Denny Hamlin (177) i Kyle Busch (187). Ford z numerem 22 spadł na 12 miejsce ze stratą okrążenia.

Hamlin uzyskał 9-sekundową przewagę, nim na 303 okrążeniu zarządzono ostatnią neutralizację. John Hunter Nemechek rozbił Forda na Turn 1. Siedmiu kierowców pozostających na okrążeniu lidera, zaliczyło pit stop. Na czele znaleźli się Hamlin i Blaney, którzy zmienili tylko dwa koła. Jadący za nimi Kyle Busch i Truex dysponowali czterema nowymi oponami.

Restart nastąpił na trzy okrążenia przed metą. Denny Hamlin uciekł rywalom. Kyle Busch zostawił za sobą Ryana Blaneya o 0,988 sekundy. Martin Truex spadł za Kyle'a Larsona i Kevina Harvicka.

Photo by: Lesley Ann Miller / Motorsport Images