25 zwycięstwo Logano

Joey Logano, który w ubiegłym roku odniósł dwa zwycięstwa, wyrównał ten dorobek po czterech rundach sezonu 2020 Monster Energy NASCAR Cup Series.

Race Winner: Joey Logano, Team Penske, Ford Mustang

Autor zdjęcia: John Harrelson / NKP / Motorsport Images

W FanShield 500 kierowca Team Penske pokonał o 0,276 sekundy Kevina Harvicka, dziewięciokrotnego triumfatora pucharowych wyścigów na Phoenix Raceway. Kolejne miejsca zajęli Kyle Busch, Kyle Larson, Clint Bowyer i Kurt Busch.

W kwalifikacjach Chase Elliott okazał się szybszy od Harvicka o 0,045 sekundy. Logano ruszał z 13 pola. Ricky Stenhouse Jr uderzył w ścianę na Turn 2, powodując pierwszą neutralizację (57). Po restarcie Denny Hamlin zderzył się z Bradem Keselowskim i Ryanem Blaneyem na Turn 3. Prowadzący w punktacji Blaney odpadł z wyścigu, Keselowski wylądował na 32 miejscu.

Ściganie wznowiono na cztery okrążenia przed końcem Stage 1. Kevin Harvick utrzymał za sobą Chase'a Elliotta. Kolejne miejsca w segmencie zajęli Joey Logano, Matt DiBendetto i Kyle Busch.

Keselowski odrobił stratę i na 115 okrążeniu został wiceliderem wyścigu. Przebita opona skierowała na ścianę Austina Dillona (130). W trakcie pit stopów Logano otrzymał karę za koło bez kontroli mechaników. Zwycięzca wyścigu znalazł się na końcu stawki. Prowadzący Chase Elliott musiał zjechać z powodu luźnego koła.

Brad Keselowski, lider od 156 okrążenia, wygrał Stage 2 przed Kevinem Harvickiem, Martinem Truexem, Tylerem Reddickiem i Kyle'em Buschem. Na ostatnim okrążeniu zarządzono neutralizację po awarii silnika Chevroleta Garretta Smithleya.

Quin Houff uderzył w ścianę Turn 2, powodując kolejny okres pod żółtą flagą (214). Kraksy Erika Jonesa (154), Tylera Reddicka (265) i Chrisa Bueschera (277) były przyczyną następnych neutralizacji. Brad Keselowski otwierał stawkę po restarcie na 282 okrążeniu. Aric Almirola wjechał w Toyotę Martina Truexa, ten uderzył Chevroleta Jimmiego Johnsona.

Dziewięć okrążeń przed planowanym końcem dystansu jeszcze raz skorzystano z żółtej flagi. Ross Chastain, zastępujący obecnego na torze Ryana Newmana, wykonał obrót przed Turn 4. Joey Logano nie zaliczył pit stopu i jechał na czele stawki, gdy trzy kółka przed końcem zderzyli się John Hunter Nemechek i Ricky Stenhouse Jr.

Neutralizacja oznaczała dogrywkę. Logano - lider przez 60 z 316 okrążeń - obronił się przed atakami Harvicka odnosząc 25 zwycięstwo w karierze, drugie na milowym owalu w Avondale.