Drugi zegar dziadka dla Truexa

Martin Truex Jr drugi raz z rzędu wygrał pucharowy wyścig NASCAR na Martinsville Speedway.

Race Winner Martin Truex Jr., Joe Gibbs Racing Toyota

NASCAR Media

Darrell Wallace Jr., Richard Petty Motorsports, Chevrolet Camaro
Alex Bowman, Hendrick Motorsports, Chevrolet Camaro
Martin Truex Jr., Joe Gibbs Racing Toyota
Race action

Lider przez 132 z 500 okrążeń Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 (w tym końcowe 131), kierowca Joe Gibbs Racing minął metę przed trójką Team Penske - Ryanem Blaneyem, Bradem Keselowskim i Joeyem Logano, który dyktował tempo przez 234 kółka.

Dla Martina Truexa to 27 pucharowe zwycięstwo w karierze - pierwsze z nowym crew chiefem Jamesem Smallem. Łupem Truexa padły cztery z ostatnich sześciu wyścigów na krótkich owalach.

Aric Almirola prowadził do 20 okrążenia, a potem zaczęły się popisy Joeya Logano. Cztery nowe opony pomogły 30-latkowi w awansie z trzeciej na pierwszą pozycję po ostatnim restarcie w Stage 1. Logano wygrał segment - przed Clintem Bowyerem, Jimmie Johnsonem, Martinem Truexem i Bubbą Wallace'em, który zmienił tylko dwie opony.

Podczas neutralizacji Truex za późno skręcił na pit lane i za karę został relegowany na koniec stawki. Jimmie Johnson wyprzedził Joeya Logano na 201 okrążeniu i trzeci raz w karierze triumfował w segmencie. Za siedmiokrotnym mistrzem ukończyli Stage 2 Blaney, Logano, Bowman i Harvick.

Brad Keselowski, oglądany w czwartej dziesiątce w początkowej fazie wyścigu, odebrał prowadzenie Joeyowi Logano (365). Truex również minął Logano - i Keselowskiego na 370 okrążeniu.

Quin Houff uderzył w ścianę Turn 2, powodując neutralizację (400). Richard Childress Racing wycofał Chevroleta Austina Dillona. Wnuk właściciela zespołu zasłabł z powodu gorąca i dymu w samochodzie. Wysoką temperaturę spowodowały uszkodzenia po kolizji z barierą na 4 okrążeniu. Dillonem zajęły się służby medyczne.

Brad Keselowski, tracący niemal trzy sekundy do Martina Truexa, na 455 okrążeniu oddał pozycję wicelidera Ryanowi Blaneyowi. Najmłodszy z trójki Team Penske finiszował 4,7 sekundy za Toyotą numer 19.

Truexowi ponownie przypadł "zegar dziadka" - okazałe trofeum, prezentowane zwycięzcy pucharowych wyścigów na Martinsville Speedway.