Harvick w dniu powrotu

po 71-dniowej przerwie kierowcy Monster Energy NASCAR Cup Series wrócili do ścigania.

Race Winner Kevin Harvick, Stewart-Haas Racing, Ford Mustang

Brad Keselowski, Team Penske, Ford Mustang
Brad Keselowski, Team Penske, Ford Mustang, Kevin Harvick, Stewart-Haas Racing, Ford Mustang
Alex Bowman, Hendrick Motorsports, Chevrolet Camaro, Kevin Harvick, Stewart-Haas Racing, Ford Mustang

The Real Heroes 400 na Darlington Raceway zakończyło się sukcesem Kevina Harvicka. Lider przez 159 z 293 okrążeń, Kalifornijczyk ze Stewart-Haas Racing odniósł 50 pucharowe zwycięstwo i jest czternastym kierowcą w historii NASCAR, który osiągnął pięćdziesiątkę.

2,1 sekundy za Fordem z numerem 4 finiszował Chevrolet Alexa Bowmana. Kolejne miejsca zajęli Kurt Busch, Chase Elliott, Denny Hamlin, Martin Truex Jr, Tyler Reddick, Erik Jones, John Hunter Nemechek i wracający po 1,5-rocznej przerwie Matt Kenseth.

Rozpoczęło się od kraksy Martina Stenhouse'a i żółtej flagi na pierwszym okrążeniu. Brad Keselowski, który wylosował pole position, prowadził do 45 okrążenia. Na 81 kółku liderem został Jimmie Johnson, trzykrotny zwycięzca w Darlington, czekający na 84 wygraną w Cup Series od 99 wyścigów.

Siedmiokrotnemu mistrzowi zabrakło dwóch zakrętów do sukcesu w Stage 1. Po kontakcie z Fordem dublowanego Chrisa Bueschera, Chevrolet Johnsona rozbił się o barierę po wewnętrznej. Segment padł łupem Williama Byrona. Następne miejsca zajęli Hamlin, Bowman, Harvick i Keselowski.

Uskarżający się na wibracje William Byron uderzył w ścianę na Turn 2 podczas 110 okrążenia. Brad Keselowski wrócił na czoło stawki po pit stopach w trakcie neutralizacji, spowodowanej piruetem Christophera Bella (173). Ford z dwójką finiszował na czele w Stage 2. Za Keselowskim znaleźli się Bowman, Truex, Harvick i Bowyer.

Keselowski liderował do neutralizacji na 213 okrążeniu. Chris Buescher wykonał obrót na prostej start/meta. Pomiędzy zakrętami 1 i 2, za barierą zapaliła się trawa. Kevin Harvick przejął prowadzenie po restarcie (218). Piruet Ryana Newmana na Turn 1 doprowadził do jeszcze jednej żółtej flagi (252). Harvick wygrał i ten restart. Kyle Busch zajmujący piątą pozycję, zjechał z powodu luźnego koła.