McDowell nie mógł uwierzyć

Michael McDowell jako ósmy w historii NASCAR, odniósł swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo w Daytona 500.

Race winner Michael McDowell, Front Row Motorsports, Ford Mustang Love's Travel Stops

Stephen Arce / NKP / Motorsport Images

Last lap crash
Michael McDowell, Front Row Motorsports, Ford Mustang Love's Travel Stops

Kierowca Forda Front Row Motorsports liderował tylko na ostatnim z 200 okrążeń. McDowell skorzystał z kolizji prowadzących stawkę Joeya Logano i Brada Keselowskiego. W chwili zarządzenia neutralizacji drugie miejsce zajmował Chase Elliott, trzecie Austin Dillon.

Michael Christopher McDowell, 36-latek z Glendale w Arizonie, od 2008 roku startuje w NASCAR Cup Series. Mistrz Star Mazda 2004 zaliczył dotąd 358 pucharowych wyścigów. Dwanaście razy finiszował w top 10. W ubiegłym roku zajął najwyższe, 23 miejsce w końcowej klasyfikacji. Czwarty sezon reprezentuje Front Row Motorsports - niskobudżetowy zespół Boba i Brada Jenkinsów, mający siedzibę w Mooresville.

Po karambolu z udziałem 16 samochodów na 14 okrążeniu, a potem burzy i ulewie, czerwona flaga wisiała przez 5 godzin 40 minut. Restart nastąpił o 21.08.

Dyktował tempo Denny Hamlin, który jako pierwszy mógł wygrać Daytona 500 trzy razy z rzędu. Quin Houff i Chase Briscoe zderzyli się na początku 38 okrążenia, powodując żółtą flagę. Na finiszu Stage 1 Hamlin obronił się przed atakiem Ryana Preece'a. Kolejne miejsca zajęli Austin Dillon, Kyle Larson i Austin Cindric.

Na 112 okrążeniu doszło do kolizji Christophera Bella i Ricky'ego Stenhouse'a. Uszkodzeń doznały samochody Kyle'a Larsona i Jamiego McMurraya. Kaz Grala zjechał z płonącym prawym tylnym kołem. Wrócił na tor, ale pożar powtórzył się. Nie działał hamulec. Polonijny kierowca wycofał się po 115 okrążeniu i został sklasyfikowany na 28 miejscu.

Popchnięty przez Bubbę Wallace'a, Denny Hamlin odzyskał prowadzenie (120) i wygrał również Stage 2. Wallace znalazł się na trzeciej pozycji - za Kevinem Harvickiem, przed Chase'em Elliottem i Austinem Dillonem.

Fordy razem zjechały na końcowy pit stop (171). Po postojach Chevroletów (172) i Toyot, na 176 okrążeniu prowadził Joey Logano. Brad Keselowski, który wyprzedził Harvicka (199), na ostatnim kółku został mocno popchnięty przez Michaela McDowella, wpadając na Logano. W karambolu na Turn 3 uczestniczyli Kyle Larson, Kyle Busch, Bubba Wallace, Austin Cindric, Ryan Preece i Ross Chastain. Po północy żółta flaga zakończyła wyścig.