Truex górą w Coca Cola 600

Po trzech latach Martin Truex Jr ponownie wygrał Coca Cola 600 - najdłuższy wyścig w pucharowej serii NASCAR.

Race Winner Martin Truex Jr., Joe Gibbs Racing, Toyota Camry Bass Pro Shops / TRACKER ATVs & Boats / USO

Autor zdjęcia: Matthew T. Thacker / NKP / Motorsport Images

Lider przez 116 z 400 okrążeń Charlotte Motor Speedway, kierowca Toyoty z numerem 19 wyprzedził o 33 setne Joeya Logano. Jako trzeci finiszował ubiegłoroczny zwycięzca Kyle Busch, który prowadził w wyścigu przez 79 kółek.

William Byron wywalczył pole position. Martin Truex po raz pierwszy pojawił się na czele stawki w trakcie 63 okrążenia. Oddalił się na niemal dwie sekundy od Kevina Harvicka - i uderzył w ścianę Turn 4 po przebiciu opony (74).

Stage 1 rozstrzygnął restart na 5 okrążeń przed końcem. Brad Keselowski zostawił za sobą Harvicka, wygrywając finisz z Dennym Hamlinem. Kolejne miejsca zajęli Kyle Busch, Chase Elliott i Kevin Harvick.

Dwa okrążenia przed metą Stage 2 Keselowski odebrał prowadzenie Alexowi Bowmanowi. Kyle Busch ponownie zmieścił się w czołowej trójce. Za Toyotą nr 18 finiszowali Chase Elliott i William Byron. W trzecim segmencie na 100 okrążeń górą był Martin Truex Jr. Następny w wynikach, Kyle Busch stracił ponad trzy sekundy. Chase Elliott, Ryan Blaney i Kurt Busch uzupełnili top 5.

Bracia Busch zderzyli się na 309 okrążeniu. Po restarcie (316) Kyle Larson spowodował karambol na Turn 2. Rozbili samochody Austin i Ty Dillonowie oraz Ryan Preece.

Na 343 okrążeniu Martin Truex Jr wyprzedził prowadzącego Chase'a Elliotta. Czołówka po raz ostatni tankowała w trakcie neutralizacji, spowodowanej przez Denny'ego Hamlina, który uderzył w ścianę (358). Truex liderował po restarcie. Joey Logano został wiceliderem na 368 okrążeniu.

Brad Keselowski przebił oponę i wykonał obrót na Turn 4. 10 okrążeń przed metą jeszcze raz sięgnięto po żółtą flagę. Większość czołówki zjechała po opony. Stawkę otwierali David Ragan i Ryan Newman.

Po restarcie (396) Truex wjechał na czwartego od wewnętrznej Turn 2 i przebił się na P1. Kierowca z New Jersey odniósł 22 pucharowe zwycięstwo w karierze - trzecie w ostatnich pięciu wyścigach.