Truex króluje na Monster Mile

Po starcie z 33 pola Martin Truex Jr odniósł trzecie pucharowe zwycięstwo na Dover International Speedway - drugie w poniedziałek.

Race Winner Martin Truex Jr., Joe Gibbs Racing, Toyota Camry Sirius XM

Autor zdjęcia: John Harrelson / NKP / Motorsport Images

W przełożonym z powodu deszczu Gander RV 400 Truex prowadził przez 132 z 400 okrążeń, mijając metę 9,5 sekundy przed Alexem Bowmanem - drugim podobnie jak przez 8 dniami w Talladedze. Kolejne miejsca zajęli Kyle Larson, Kevin Harvick, Chase Elliott i Erik Jones. Dla Truexa to 21 pucharowe zwycięstwo w karierze, drugie w ostatnich trzech wyścigach.

Chase Elliott wywalczył pole position. Samochody Truexa, Alexa Bowmana i Ryana Preece'a dwukrotnie nie przeszły badania kontrolnego. Cała trójka została wycofana na koniec pola startowego. Wyścigowi inżynierowie Truexa i Bowmana musieli opuścić tor.

Po neutralizacji spowodowanej przez Quina Houffa, pierwszy segment rozstrzygnął się na jednym okrążeniu pod zieloną flagą. Joey Logano, który zmienił tylko dwie opony w trakcie pit stopu, wygrał Stage 1 przed Bradem Keselowskim, Chase'em Elliottem, Kyle'em Larsonem i Kevinem Harvickiem.

W trakcie ostatniego okrążenia drugiego segmentu Martin Truex minął Alexa Bowmana na Turn 2. Za nimi finiszowali Kevin Harvick, Chase Elliott i Brad Keselowski. W trzecim segmencie Kyle Busch uderzył w ścianę (252). Denny Hamlin wykonał obrót po kontakcie ze ścianą i przebiciu opony (265). Truex wrócił na czoło stawki po pit stopie Daniela Suáreza (347) - i do mety powiększał przewagę nad Bowmanem.