08 wrz
-

Wspaniałe wejście Antoszewskiego

13 lip 2019, 12:56

Debiutant w Porsche SCCE, Jan Antoszewski wygrał drugi sprint na Torze Poznań z 12-sekundową przewagą.

Drugie miejsce przypadło Javinowi Seyhanowi. Na trzecim stopniu podium stanął lider Challenge'u, Lukas Wanner. Kompozytor Radzimir Dębski startujący jako VIP, triumfował w klasie AM.

Po burzliwym przebiegu pierwszego sprintu, na starcie zabrakło Roberta Sulmy (3 pole) i Swietłany Gorbunowej (11). Jan Antoszewski zostawił za sobą posiadacza pole position, Lukasa Wannera - i systematycznie powiększał przewagę.

Na drugim okrążeniu Javin Seyhan odebrał P3 Freddy'emu Fastowi. Radzimir Dębski wyprzedził lidera AM, Thomasa Edla (6). Na przedostatnim kółku Seyhan wygrał pojedynek z Wannerem o P2. Od Antoszewskiego dzieliło Turka 11,8 sekundy. Zwycięzca wyścigu uzyskał najlepszy czas okrążenia - 1.38,592.