Rally Fafe Montelongo
02 paź
8 dni
Trwa seria Pereiry

Dylan Pereira świętował na Hungaroringu czwarte zwycięstwo w Porsche Mobil 1 Supercup - drugie z rzędu.

Prowadzący w punktacji kierowca BWT Lechner Racing pokonał o 1,9 sekundy Ayhancana Güvena. Na trzecim stopniu podium stanął Larry ten Voorde.

Po starcie atakowany przez Güvena, Pereira utrzymał się na czele przez cały dystans. Ten Voorde bronił trzeciego miejsca przed zakusami Marvina Kleina.

Na początku trzeciego okrążenia Philipp Sager uderzył w murek pit lane i wyjechał samochód bezpieczeństwa. Po zakończeniu neutralizacji Jaap van Lagen wyprzedził Jean-Baptiste Simmenauera i Jaxona Evansa (6).

Nowozelandzki junior Porsche nie rezygnował z próby odzyskania P5. Na początku 12 okrążenia Evans uderzył w Porsche van Lagena. Holender zjechał z toru uszkodzonym samochodem. Evans, minięty przez Simmenauera, został ukarany drive through i po karze znalazł się na 20 miejscu.