Formuła 1
01 lis
-
03 lis
Wydarzenie zakończone
14 lis
-
17 lis
FP1 za
04 Godziny
:
08 Minuty
:
11 Sekundy
WRC
24 paź
-
27 paź
Wydarzenie zakończone
14 lis
-
17 lis
Wydarzenie zakończone
RSMP
04 paź
-
06 paź
Wydarzenie zakończone
MPRC
05 paź
-
06 paź
Wydarzenie zakończone
Zobacz pełną wersję:

Polacy gonią Zapletala

akcje
komentarze
Polacy gonią Zapletala
Autor:
10 maj 2019, 16:57

Miroslav Zapletal wyprzedza Włodzimierza Grajka i Pawła Molgo po pierwszym dniu Riverside Baja.

Trzykrotnie przejeżdżano odcinek specjalny pod Magyargencs, mierzący 10,14 km. Włodzimierz Grajek i Piotr Brakowiecki objęli prowadzenie po OS1 - z sekundą przewagi nad Miroslavem Zapletalem i Markiem Sýkorą, 14 sekundami nad Pawłem Molgo i Januszem Jandrowiczem. Na OS2 Zapletal pokonał Molgo o 24, Grajka o 32 sekundy. W trzecim przejeździe załoga Hummera zeszła do 7.02, wyprzedzając Molgo o 28, Pořízka o 29, Grajka o 33 sekundy.

W T2 Tomasz Piec i Michał Marczewski uzyskali 38-sekundową przewagę nad Tomaszem Baranowskim i Grzegorzem Konczakiem. Jacek Soboń i Rafał Jędrys odnieśli trzy oesowe sukcesy w grupie TH. Trzecie miejsce zajmują Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski - najszybsi w Dacii.

Polskie załogi tworzą czołową czwórkę w UTV. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz wygrali OS1 i 3. Artur Brzozowski i Maciej Albinowski tracą do liderów 17 sekund, remisując z Markiem Kubiczkiem i Arturem Jandą, najszybszymi na OS2. Mirosława Stocerza i Rafała Martona dzieli 7 sekund od podium.

PO OS3
1. Miroslav Zapletal/Marek Sýkora (CZ/SK) H3 Evo VII 22.54
2. Włodzimierz Grajek/Piotr Brakowiecki (PL) BMW X6 +1.04
3. Paweł Molgo/Janusz Jandrowicz (PL) Ford F-150 Evo +1.05
4. Zdeněk Pořízek/Pavel Vaculík (CZ) Ford F-150 +1.44
5. Boris Vaculík/Rudolf Lhotský (CZ) Ford F-150 +2.20
6. Mariusz Wiatr/Łukasz Łaskawiec (PL) BMW X6 +2.50
7. Juraj Ulrich (SK) Mosquito R1 Big Bang +3.43
8. Imre Varga/József Toma (H) BMW X6 +4.31
9. Tomasz Piec/Michał Marczewski (PL) Toyota Land Cruiser +9.48 (1. T2)
10. Tomasz Baranowski/Grzegorz Konczak (PL) Toyota Land Cruiser +10.26 (2. T2)

TH
1. Jacek Soboń/Rafał Jędrys (PL) Nissan Navara 24.52
2. Béla Horváth/Szabolcs Nagy (H) Nissan Pick Up +4.02
3. Wojciech Musiał/Daniel Siatkowski (PL) Dacia Duster +6.41
4. Jarosław Andrzejewski/Maciej Radomski (PL) Toyota Land Cruiser +12.37
5. Bartłomiej Grabowski/Adam Binięda (PL) Dacia Duster +14.58
6. Magdalena Zając/Kazimierz Ruszel (PL) Dacia Duster +18.08
7. Michał Cebula/Filip Chilarzewski (PL) Dacia Duster +18.08

UTV
1. Tomasz Białkowski/Dariusz Baśkiewicz (PL) Can-Am Maverick X3 22.06
2. Artur Brzozowski/Maciej Albinowski (PL) Can-Am Maverick X3 +17
3. Marek Kubiczek/Artur Janda (PL) Can-Am Maverick X3 +17
4. Mirosław Stocerz/Rafał Marton (PL) Can-Am Maverick X3 +24
5. Szilveszter Kéry/Barbara Bartha (H) Can-Am Maverick X3 +58
6. Martin Müller Jr/Martin Müller (CZ) Can-Am Maverick X3 +1.13
...
9. Marek Goczał/Michał Kuśnierz (PL) Can-Am Maverick X3 +1.47
12. Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (PL) Can-Am Maverick X3 +3.19

Następny artykuł
Venturi wchodzi do Extreme E

Poprzedni artykuł

Venturi wchodzi do Extreme E

Następny artykuł

Grajek i Brakowiecki na podium

Grajek i Brakowiecki na podium
Załaduj komentarze

O tym artykule

Serie Rajdy terenowe
Autor Janusz Śmiłowski