Formuła 1
03 lip
-
05 lip
Wydarzenie zakończone
10 lip
-
12 lip
FP3 za
02 Godziny
:
18 Minuty
:
49 Sekundy
WRC
W
Rajd Turcji
24 wrz
-
27 wrz
Kolejne wydarzenie za
74 dni
W
Rajd Niemiec
15 paź
-
18 paź
Kolejne wydarzenie za
95 dni
RSMP
06 sie
-
08 sie
Kolejne wydarzenie za
25 dni
W
Rajd Śląska
10 wrz
-
12 wrz
Kolejne wydarzenie za
60 dni
MPRC
W
Słomczyn
15 sie
-
16 sie
Kolejne wydarzenie za
34 dni
W
Słomczyn
11 wrz
-
13 wrz
Kolejne wydarzenie za
61 dni
Zobacz pełną wersję:

Sonik triumfuje w Ułan Bator

akcje
komentarze
Sonik triumfuje w Ułan Bator
Autor:
9 lip 2019, 09:08

Rafał Sonik odniósł drugie etapowe zwycięstwo w Silk Way Rally.

Na trasie do Ułan Bator krakowianin pokonał Aleksandra Maksimowa o niemal 14 minut. Po trzech etapach przewaga Sonika nad Maksimowem wynosi 24.43. Arkadiusz Lindner pozbawiony prawego przedniego koła, zatrzymał się na oesie i wyjechał po niego serwis.

Rajdowa karawana dotarła do Mongolii. Po 362-kilometrowej dojazdówce rozegrano odcinek specjalny, mierzący 243 km. Rozpoczęcie oesu opóźniono o 30 minut, ponieważ nie mogły wystartować śmigłowce. Sam Sunderland otwierał trasę. Na 4 kilometrze Paulo Gonçalves wpadł w dwumetrowej głębokości wyrwę i stracił 3 minuty.

Kevin Benavides wyprzedził Joana Barredę o 30 sekund i w łącznej klasyfikacji oddalił się od Sama Sunderlanda na 2.54. Adam Tomiczek zajął 11, Maciej Giemza - 12 miejsce w wynikach etapu. Motocykliści Orlen Team widnieją na trzeciej (Giemza) i czwartej pozycji (Tomiczek) w rundzie Pucharu Świata juniorów.

W samochodowej stawce Nasser Al-Attiyah okazał się lepszy od Denisa Krotowa o 6.13. Yazeed Al-Rajhi wycofał się po wczorajszej awarii silnika.

Zespół Kamaz Master podwójnie wygrał etap w T4. Andriej Karginow wyprzedził Antona Szibałowa o 2.08. Siarhiej Wiazowicz, trzeci ze stratą 3.41, utrzymał prowadzenie w rajdzie. 

Andrey Karginov, Andrey Mokeev, Ivan Malkov, Kamaz 43509

Andrey Karginov, Andrey Mokeev, Ivan Malkov, Kamaz 43509

Photo by: Team Kamaz Master

Etap 3: Ułan Ude - Ułan Bator 691 km (OS 243 km)

MOTOCYKLE
1. Kevin Benavides (RA) Honda CRF 450 Rally 2:28.14
2. Joan Barreda (E) Honda CRF 450 Rally +30
3. Luciano Benavides (RA) KTM 450 Rally +1.54
4. Sam Sunderland (GB) KTM 450 Rally +2.46
5. Andrew Short (USA) Husqvarna FR 450 Rally +5.27
6. Adrien Van Beveren (F) Yamaha WR 450F +5.44
7. Franco Caimi (RA) Yamaha WR 450F +6.15
8. Oriol Mena (E) Hero 450 Rally +6.34
9. José Ignacio Cornejo (RCH) Honda CRF 450 Rally +6.58
10. Paulo Gonçalves (P) Hero 450 Rally +8.09
11. Adam Tomiczek (PL) Husqvarna FR 450 Rally +11.25
12. Maciej Giemza (PL) Husqvarna FR 450 Rally +12.02

PO ETAPIE
1. K. Benavides 5:20.42, 2. Sunderland +2.54, 3. Barreda +3.09, 4. L. Benavides +4.19, 5. Gonçalves +9.28, 6. Mena +9.37, 7. Caimi +10.40, 8. Short +11.45, 9. Van Beveren +12.52, 10. Cornejo +28.15, 11. Giemza +30.16, 12. Tomiczek +32.49.

QUADY
1. Rafał Sonik (PL) Yamaha Raptor 700 3:03.23
2. Aleksandr Maksimow (RUS) Yamaha Raptor 700 +13.47

PO ETAPIE
1. Sonik 6:41.09, 2. Maksimow +24.43, 3. Lindner +5:03.09.

SAMOCHODY
1. Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel (Q/F) Toyota Hilux 2:23.56
2. Denis Krotow/Dmytro Cyro (RUS/UA) Mini John Cooper Works Rally +6.13
3. Han Wei/Liao Min (CHN) Geely SMG +6.25
4. Liu Kun/Pan Hongyu (CHN) Buggy SMG +7.17
5. Erik van Loon/Sébastien Delaunay (NL/F) Toyota Hilux +7.58
6. Xiang Wang/Tao Yang (CHN) Dunbee +8.17
7. Mathieu Serradori/Fabian Lurquin (F/B) Century CR6 +9.41
8. Zi Yun Gang/Wang Zeng Rong (CHN) Buggy SMG +9.46
9. Zhang Ming/Qin Xu (CHN) Buggy SMG +9.48
10. Chen Feng/Wang Yi Cheng (CHN) LXTX +10.31

PO ETAPIE
1. Al-Attiyah 5:09.11, 2. Liu +21.10, 3. Han +22.55, 4. Serradori +24.40, 5. Pelichet +24.42, 6. Krotow +25.18, 7. Zi +28.54, 8. Bensadoun +33.20, 9. Xiang +35.07, 10. Zhang +37.04.

CIĘŻARÓWKI
1. Andriej Karginow/Andriej Mokiejew/Iwan Małkow (RUS) Kamaz 43509 2:26.10
2. Anton Szibałow/Dmitrij Nikitin/Iwan Tatarinow (RUS) Kamaz 43509 +2.08
3. Siarhiej Wiazowicz/Anton Zaparoszczanka/Andrij Żyhulin (BY) MAZ 6440RR +3.41
4. Ajrat Mardiejew/Dmitrij Swistunow/Siergiej Krieniew (RUS) Kamaz 43509 +6.05
5. Martin van den Brink/Wouter de Graaff/Mitchel van den Brink (NL) Renault Sherpa +7.24
6. Aleksandr Wasilewski/Maksim Nowikow/Witalij Muryliew (BY) MAZ 5309RR +13.58
7. Aliaksiej Wiszniewski/Paweł Haranin/Andrij Niewiarowicz (BY) MAZ 5309RR +14.37
8. Siergiej Kuprianow/Aleksandr Kuprianow/Ahmet Galiautdinow (RUS) Kamaz 4326 +16.58
9. Teruhito Sugawara/Hirokazu Somemiya/Yuji Mochizuki (J) Hino 500 +23.30
10. Patrice Garrouste/Loïc Minaudier/Jean-Jacques Martinez (F) Iveco Trakker +28.05

PO ETAPIE
1. Wiazowicz 5:34.05, 2. Karginow +3.16, 3. Szibałow +6.05, 4. van den Brink +13.51, 5. Mardiejew +17.37, 6. Kuprianow +32.49, 7. Garrouste +41.16, 8. Wasilewski +41.59, 9. Sugawara +52.44, 10. Lewickij +1:24.58.

Następny artykuł
Sonik na czele, kapeć Lindnera

Poprzedni artykuł

Sonik na czele, kapeć Lindnera

Następny artykuł

Straty rywali Sonika

Straty rywali Sonika
Załaduj komentarze

O tym artykule

Serie Rajdy terenowe
Impreza Etap 3
Kierowcy Rafal Sonik
Autor Janusz Śmiłowski